• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 106
Нека намерим най-тънките цени.
jekasus - майстор
Andri01 написа:
Ти безгрешен ли си?
Не.
Andri01 написа:
и крилца имаш
Не пия Редбул :-D
Andri01 написа:
За какво?
И аз потърсих за тая тел - под 25лв не намирам, при положение, че нищо не разбирам по тоя въпрос :-D
Те всъщност заварят ли тънки ламаринки? Без газ и по-скъпа тел долу-горе има някакъв смисъл за домашно...
kozl - майстор
Пести место.
Kirilpm. - специалист
Някой пробвал ли е да заварява ламарина над 2мм с това чудо?Като му гледам параметрите и най-вече шланга,по-добре да си купя един корав поялник.
cholev - майстор
Има прогрес - от поцинкована кофа стигна до 2мм :-D . В ръководството пише някъде 6мм. Ако се вредя в четвъртък и аз ще отнеса един апарат. Предния път свършиха за минути
Andri01 - майстор
Днес от сутринта обяснявам на разни многознайковци и ми писна! Ако някой се интересува от заварките с такъв апарат-да заповяда,да му покажа! Един"Желясков" разправя,че нищо не струва,но го е виждал на картинка само! Да,защото е любителска машина и е конкуренция на неговите професионални. Е,аз го ползвам,любителски от 4 месеца . Не съм професионален заварчик ,но до 15мм. съм заварявал! Шлака не прави/ това и мен ме учуди/ ,за разлика от обикновените електроди!! За цената на телта,вече писах,няма да се повтарям. Спирам да обяснявам"че нямам сестра" :) :partyman:
zmiori - специалист
Сети се моляте от къде закупи "телта" на 15-16 лв.
Излиза една тръбнофлюсна тел на ниска цена ама и на нея и трябва газ. /около 45-47 лв за 5 кг./
a_stoev - майстор
В офроуд форума в една от темите за тръбофлюсова тел има оферта за членове.
Andri01 - майстор
Дай линк,ако може. Сега го търсих там,но не го намерих :(.
Kirilpm. - специалист
Andri01 написа:
Днес от сутринта обяснявам на разни многознайковци и ми писна! Ако някой се интересува от заварките с такъв апарат-да заповяда,да му покажа! Един"Желясков" разправя,че нищо не струва,но го е виждал на картинка само! Да,защото е любителска машина и е конкуренция на неговите професионални. Е,аз го ползвам,любителски от 4 месеца . Не съм професионален заварчик ,но до 15мм. съм заварявал! Шлака не прави/ това и мен ме учуди/ ,за разлика от обикновените електроди!! За цената на телта,вече писах,няма да се повтарям. Спирам да обяснявам"че нямам сестра" :) :partyman:
Колега ти 15мм дебело желязо виждал ли си?С тази машинка винаги мога да ти наплюя един шев отгоре,но това не значи че заваряваш 15мм.Ако може сподели някоя снимка,това е цяло чудо в заваряването.Напротив шлака има,както и наплюто отстрани на заварката.На клипа ясно се вижда шлаката https://www.youtube.com/watch?v=Nx7cZ-Ut6RY&t=2s заварките не ги коментирам,човека си казва че е начинаещ.Не заблуждавайте хората да си дават парите за тази глупост,ще имат "заварки" със себестойност почти колкото на шев от аргонов апарат.Кажи ми само на коя професионална машина е конкуренция?Аз работя с Migatronic 140А и разумния максимум е 5мм дебелина на материала,като обезателно се прави дълбоко скосяване,това е за да имаме заварка с провар,а не наплюто върху материала,който заваряме.
fore - майстор
И аз съм на мнение че където има флюс ще има и шлака. А и с тия 90 ампера при този трансформаторен уред с алуминиева намотка видно от упътването му, заварката ще е доста далеч от аргонова телчарка. По скоро ще е близка до моите заварки с 1,5 мм електрод от инвертора ми.

Да, от този клип ясно се вижда че заварките се конкурират само с такива от обикновен инвертор. Единственото е че с този уред заваряването е малко по лесно и залепването което пак го има е по слабо и по трудно да се случи, а и по лесно се разлепва заради по тънката тел.

Просто тук телта се подава, а не трябва оператора да движи електрода. Ако оператора е майстор сигурно ще направи по качествена заварка с прост инвертор.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 106

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: