Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте, започвам да правя ремонт на спалня в панелен апартамент. Имам доста неясноти :rolleyes: затова ще напиша стъпките, които съм решил да извърша подред и ще си задам въпросите.

1.Сваляне на тапети лепени с лепило за тапети - Трябва ли след свалянето им да чистя по някакъв начин остатъка от лепилото
2.Прекарване на ел. инсталация
3.Грунд -мисля да използвам бетонконтакт
4.Шпакловка - На места панела има доста големи неравности 4-5 милиметра издутини. С какъв материал да шпакловам/марка, продукт/.Трябва ли първоначално да изгладя с някаква гипсова шпакловка /по-дебел слой/ преди окончателния финишен слой. За шпакловка съм избрал шпакловка на Knauf Super finish. Също така се чудя дали да слагам стъклофазерна мрежичка защото самия панел има някой пукнатини
Между всяка ръка шпакловка грундира ли се?
5. Боя
6.Окачен таван гипсокартон - Знаете ли да има някъде подробно описан процеса за изграждането на скара на едно ниво и монтажа + фуги + шпакловка? Аз горе долу съм наясно с основните неща, но какви ленти се използват в ъгли, фуги материали ще ми е полезно.

Всякакви съвети ще са ми полезни :) Благодаря предварително
Динев - помощник
По точка 6 - таван D113 Knauf
Ниски конструктивни височини се постигат с конструкция от CD метални профили на едно ниво, като носещите и монтажните профили се кръстосват със специални връзки, а облицовката се избира според нуждите на тавана.
Техническа брошура окачени тавани Кнауф
Аз слагах хартиена в ъглите таван/стена и стъклофазерна за другите.
Тук има някои полезни съвети.
miliad - майстор
Точка 6 да стане 3. И преди боя пак грунд.

"Между всяка ръка шпакловка грундира ли се?"- НЕ

Тема "Ремонт на панелна стая стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: