• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Всичко за дърводелството
pgplamen - специалист
Фитилчо - Ами като го стегна почти не мърда линеала. Даже не мърда и в двата края дебел е и не се огъва. Мислех да взема плътен но този ми се видя по добре.

silent1 - би ли ми подсказал с линк за тази системата на INCRA.
silent1 - напреднал
pgplamen написа:
Фитилчо - Ами като го стегна почти не мърда линеала. Даже не мърда и в двата края дебел е и не се огъва. Мислех да взема плътен но този ми се видя по добре.

silent1 - би ли ми подсказал с линк за тази системата на INCRA.
https://www.fine-tools.com/tablesawfence.html
http://www.rutlands.co.uk/product+t+incra
https://www.youtube.com/watch?v=q40SDr4usvw
Може да сложиш от евтините на канадските JessEm
bulhomes2 - майстор
pgplamen написа:
Фитилчо - Ами като го стегна почти не мърда линеала. Даже не мърда и в двата края дебел е и не се огъва. ...
Почти не е достатъчно за качествена работа. Направи още 2 планки и ги разположи вляво и вдясно по на 10 см от тая с която сега се свързва линеала с водещата тръба. Всички планки свързваш неподвижно с линеала и тогава вече може да имаш добър линеал. Тръбата скъпа ли беше, че си я отрязал толкова къса? Ще ти се налага да режеш детайли по 80-100 см и няма да можеш, щото си спестил от тръбата...
Фитилчо - майстор
Това е плътно, не е тръба ;)

Иначе, аз лично съм подходил така, предлагам ти и ти да го направиш.
Купих си еднометрови метални линии от големите и мисля да ги вградя вътре във водещият профил, но аз правя Бийзмаер фенс.
Ти може със същият успех да я вградиш на ръба на плота(изкопай канал за нея с фрезата) ,но поради спецификата пр теб, за да има реглаж трябва да и направиш слотове а не дупки, за да може да се регулира с точност(да можеш да я местиш настрани в някакви граници от милиметри, да кажем 3/5мм).

Incra-та няма да ти хареса на цена. По добре си Купи Бийзмаер фенс, но най добре продължи със самоделките, защото да сложиш Бийзмаер или Инкра на правен циркуляр е като да си купиш Жигула и да и слагаш масло за 80 лева литъра :) То ако беше така, да си си купил истински циркуляр. Ама нали сме -Сиромах човек жив дявол.
pgplamen - специалист
bulhomes2 написа:
pgplamen написа:
Фитилчо - Ами като го стегна почти не мърда линеала. Даже не мърда и в двата края дебел е и не се огъва. ...
Почти не е достатъчно за качествена работа. Направи още 2 планки и ги разположи вляво и вдясно по на 10 см от тая с която сега се свързва линеала с водещата тръба. Всички планки свързваш неподвижно с линеала и тогава вече може да имаш добър линеал. Тръбата скъпа ли беше, че си я отрязал толкова къса? Ще ти се налага да режеш детайли по 80-100 см и няма да можеш, щото си спестил от тръбата...
Здравейте, това с планките не го разбрах много. Предлагаш да взема още 2 опори и да ги сложа в ляво и в дясно на тази която съм поставил. Поне така го разбрах. За дължината на тръбата (плътно желязо) имах опасения че ще се срине в средата и да не стане прекалено тежко. Сега ако трябва да взема бих избрал ф 20/25. В момента е с дължина 1 метър не е проблем да взема и по дълга.

Това със линията го гледах в тубата и ми харесва като идея. Само трябва да измисля нещо което да показва точно делението.
bulhomes2 - майстор
Правилно си разбрал. Представи си сега какво усилие има във връзката на линеала с тръбата (не знам що си го направил с плътно, а не с тръба) когато натиснеш далечния край на линеала! Ако тая връзка е на по-широко разстояние усилието ще е много по-малко. И от това - по-стабилен линеал.
Разгледай в тубата! Има много клипове. И за затягането с ексцентрик, и за фино преместване с винт... повечето са с квадратен профил, но предимството на тръбата е, че ако линеала ти пречи - можеш да го завъртиш да падне под плота и да не пречи за ряза.
kendal - специалист
Ми защото на истинските циркуляри е от плътно за това :-D .
bulhomes2 - майстор
Ми аз па на нито един истински не съм виждал да е плътно. Моя е с два водача - и отпред и отзад, и двата са тръби. Водачите на форматните циркуляри също са от кухи профили. Явно не са ми достатъчно истински циркулярите, на които работя.

Циркуляра ми е същия като на тоя. Кажи за него, че не работи с истински инструменти и приключихме темата!
kendal - специалист
Г-н Монков,с цялото ми уважение към Вас и Вашите около 5000 стойностни мнения,ще Ви опонирам , аз на всички циркуляри на които съм работил са били с плътен профил,което естествено не е стандарт и по никакъв начин не е по лош или по добър вариант от този с тръба, не съм искал да спорим относно това, цитирам Ви и циркулярите като имена Altendorf, Lazzari,Holzher,Scm включително и няколко от моделите които се произвеждат в ЗММ Стомана Силистра,мога да Ви цитирам и цената приблизително каква е тъй като в момента реставрирам модела S-315,но едва ли това е обект на интерес от Ваша страна,пропуснах да добавя и два модела китайски циркуляра.Относно Джими ДиРеста и аз му гледам клиповете когато се приспивам,струва ми се че прекалено лично приехте предходния ми пост ,или може би Ви се е сторило че подлагам на съмнение техническата Ви компетентност,ако е така приемете извинението ми ,далеч съм от тази мисъл.Така и не разбрах на какви циркуляри работите Вие или евентуално Вашите служители,за да добия предстсва до колко са Ви истински машините.С това смятам да прекратя спама,Наздраве и лека вечер.
Последна промяна от kendal на ср яну 17, 2018 4:17 am, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
bulhomes2 написа:
Циркуляра ми е същия като на тоя.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: