• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
Vectra - специалист
sstefanov написа:
Предимството на ардуиното е само, че има повече GPIO
Ако му се сложи и някой port expander, например MCP23017, вече май няма предимства.. :wink:
jordanvass - майстор
Аз имам предвид не стандартното ардуино UNO, а ето това:
OTA WeMos CH340 D1 WiFi Arduino UNO R3 Development Board ESP8266 ESP-12E
Не знам колко е по-различно като скорост и памет от стандартното, но поне цената е съизмерима.
nikolov333 - майстор
То това си е базирано на ESP8266..
jordanvass - майстор
Именно де, това имах предвид. Блазни ме това, че мога директно да си набода отгоре дисплеи и платки, които вече имам за ардуино.
Vectra - специалист
jordanvass написа:
Именно де, това имах предвид. Блазни ме това, че мога директно да си набода отгоре дисплеи и платки, които вече имам за ардуино.
Ами долу-горе разликата между тази платка и "голото" ESP е като между Ардуино Уно и Нано. Силно се съмнявам GPIO-та да са минати през левел шифтер. Иначе нямаш никакъв проблем да си накачиш всичките платки и дисплеи, които имаш. Бачкат почти на 100% като на ардуино. Единственото предимство, е че изводите са като на Уно....ако е предимство де :?
sstefanov - майстор
Едва ли всички платки ще работят, виж, че единия куплунг въобще не е опроводен. Просто на чипа няма топлова изводи.
Иначе платката е много идейна.
За мен е кощунство на 32 битов 80 мегахерцов процесор да пускаш ардуино.
Има си съвсем прилично IDE и може да си изпълнява "нормални" C програми. Пълно е с такива проекти.

Още по-хубаво е, че наследникът му ESP32 е с повече изводи и пъти по-мощен!
nikolov333 - майстор
Аз съм на фазата на гласово управление на осветлението с Amazon Alexa..
Ето един клип за управление на релета с Alexa и NodeMCU..
Virtex - майстор
Alex-a е криво да работи извън 'официалните' страни. Поне за тук не виждам много смисъл.

Иначе е зарибявка алексата, макар да слухти през цялото време :)
nikolov333 - майстор
Кривото е, че разбира само немски и английски, но тя и дъщеря ми на три години почти научи английски от детските филмчета по BabyTV, така че не е проблем...а колкото до слухтенето, слухти колкото да си чуе името и след него вече се свързва към сървъра им.. Те и смарт телевизорите слухтят, че някой могат и да виждат, когато са с вградени камери.. :-D
sstefanov - майстор
Гласовото управление с андроид е много лесно и има и български.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Всичко за ESP8266" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: