• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lisko - майстор
В къщи нито имаме желание нито нужда, но след като си теоретизираме,
първата схема има ли недостатък спрамо втората от гледна точка на химията на оловния акумулатор? Или може би има предимство?
ig_ivanov - специалист
hidrazin написа:
НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА В КЪЩИ !!!

ИзображениеИзображение
Изображение
Тези две схеми са самоубийствени- и по отношение на безопасност, и по отношение на ефективност. Първото- щото има директна връзка с мрежата, второто е заради КПД от 5 (пет) %!!!
П. Петков - специалист
ig_ivanov написа:
hidrazin написа:
НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА В КЪЩИ !!!
ИзображениеИзображение
Изображение
Тези две схеми са самоубийствени- и по отношение на безопасност, и по отношение на ефективност. Първото- щото има директна връзка с мрежата, второто е заради КПД от 5 (пет) %!!!
Зимъска, кога сняг навън забръска, ЛНЖ са с КПД 100%! Само лятос са нефелни.
ig_ivanov - специалист
П. Петков написа:
Зимъска, кога сняг навън забръска, ЛНЖ са с КПД 100%! Само лятос са нефелни.
Пружина от легло топли по-добре.
hidrazin - майстор
ig_ivanov написа:
Тези две схеми са самоубийствени- и по отношение на безопасност, и по отношение на ефективност. Първото- щото има директна връзка с мрежата, второто е заради КПД от 5 (пет) %!!!
Тези две схеми не са за малоумници с наврени изотзад ръце. Предупредил съм за безопасността.
Тези две схеми са в стил "средства за оцеляване". Мен лично първата но с нагревател от печка Лъч ме е спасявала.
Дреме ми на оная работа за КПД-то. Ти по колко автомобилни акумулатора зареждаш на ден???
:partyman:
P.S. Масово хората станаха като китки в саксия - все трябва някой друг да се грижи за тях.
Още малко и за автомобилен акумулатор ще търсят SMART безжично зарядно за да не ги ударят 12-те волта.
И да си го управляват от тъпите телефони като търкат по дисплея... :-D
fox_vt - майстор
Доста интересни схеми наистина като за спасяване на положението. Първата схема ако се добави една лампа към клемите на акумулатора,една трета от мощноста на първата би трябвало да заработи във десулфатизиращ режим
gogo7777 - майстор
Схемата си е ок. Целта е зареждане на батерия.....кво толкова?
kozl - майстор
fox_vt написа:
Доста интересни схеми наистина като за спасяване на положението. Първата схема ако се добави една лампа към клемите на акумулатора,една трета от мощноста на първата би трябвало да заработи във десулфатизиращ режим
Я направи сметки какви требе да са ламбите инак нема смисъл от зареждане.
fox_vt - майстор
Всъщност лампа може и да не стане по скоро резистор. По спомен май разреждането във неработния полупериод трябваше да една трета от зарядния ток.
lz1wvm - специалист
fox_vt написа:
Всъщност лампа може и да не стане по скоро резистор. По спомен май разреждането във неработния полупериод трябваше да една трета от зарядния ток.

За кое разреждане пишеш,и за коя схема.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Зарядно за акумулатор с опростена схема!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: