Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bube760205 - специалист
Здравейте ! Искам да попитам някой правил ли е такъв вид връзка с фитинг за полителиенов маркуч да свърже PPR -тръба. Практически става но дали ще е надежно и издръжливо?
Прикачен файл:
тръба свръзка.jpg
turbocharged - специалист
Имам едно такова съединение заровено в градината ми. 25 мм PPR тръба е срязана за да се хване полиетиленово отклонение с PP тройник. Не съм го правил аз. Изглежда абсурдно като начин на съединяване, но не ми е създавало проблеми.
torbalan - Дървен философ
Няма причина да не става.

На съединението му е горе-долу все тая каква е тръбата, стига да не е по-мека от пласмасовата.

ППР-а е по-твърд. Не би трябвало да създава проблеми. Виждал съм такива.
kozl - майстор
Уплътнението ще уплътнява, та дори метална тръба със същия външен диаметър. Има една гривна, дето се стяга от гайката към тръбата и служи за да не излезе фасонната част от тръбата. Гривната е полипропиленова и според мен ще държи и към РР тръба.
romanpm - майстор
Става , но при повишаване на налягането /особено рязко / изхвърля връзката :| "Зъбите" не задържат на ппр , при мен се случва [-X
lov - майстор
Гледаш къде се отпечатват зъбчетата и правиш едно леко каналче и няма изплюване. Най лесно става с тръборез но може и на ръка. Полиетиленовата е по мека и лесно се набиват в нея и тука трябва да им се помогне. Иначе може и да сгрееш мястото с пистолет за гореш въздух и да действаш по бързичко със стягането.
timo1 - специалист
bube760205 написа:
Здравейте ! Искам да попитам някой правил ли е такъв вид връзка с фитинг за полителиенов маркуч да свърже PPR -тръба.
Аз правих на двора и вече година няма проблем.
mitev75 - напреднал
33м. в сондаж са вързани така и 6 години нямам грижи
kozl - майстор
Зависи от налягането. И аз съм ползал РР тръби със бързи снадки, но налягането под бар при снадката.
А се е случвало да ми изплюе снадка на 90 ° към РЕ водопровод при проби. Като се зарие и натиска на земните маси помага срещу изваждане.
jekasus - майстор
kozl написа:
да ми изплюе снадка
По моя спомен от 6-8 бара нагоре при проби.
Имам две такива снадки ПЕ фитинг - ППР тръба на 13 години без проблеми, едната е на 3 бара,другата не я смятаме, щото е "селска" :-D

Тема "Някой правил ли е така?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: