• 1
  • 2
Връзката между 2 свята
2v6 - майстор
За около седмица плочките в коридора от леко скърцане се надигнаха като паркет в старо училище.
Покрай стената все още се държат, но в средата има едно "хълмче" около 1- 2 см високо.
Фугите между плочките са здрави, но при стъпване има местене нагоре-надолу, огъване все едно че не са гранитогрес, а някаква ламарина.
Преди да се начупят има ли вариант да се оправят?
EDI - майстор
Вадиш ги, бъркаш си епоксидна смола, лепиш и фугираш.Става и с други лепила, но аз съм за смолата, пробвано е от мен, работи перфектно с години.
kozl - майстор
Аз па ги залепих с монтажно лепило от най евтиното. Но....
У нас плочките бяха без фуги и се наложи да изпиля няколко страни, за да могат да влезнат от там де ги извадих.
Беха лепени плътно - не на гребен и се отлепиха идеално - като нови.
kuuuuuul - майстор
Щом имаш фуги ще е по лесно.Хубаво е да ги номерираш и отбележиш ориентацията и ако имаш късмета на колегата по горе да се отлепят само те си лесен,но ако се отлепят с лепилото от основата ще трябват май нови. :? Иначе и със смола и с моментно лепило ще стане.
ESPACE - майстор
Ц200 и четката. Няма мърдане
chapara - майстор
Преди да си събрал плочите, с номериране , както ти казаха, за да видиш първопричината няма как да ти се даде компетентно мнение. Кърпежа е компромис, трябва да се пренареди всичко.
VLADO66 - майстор
Отдолу минават тръбите за парното.Затова са се надигнали.Не е ползвано флексово лепило.
2v6 - майстор
VLADO66 написа:
Отдолу минават тръбите за парното.Затова са се надигнали.Не е ползвано флексово лепило.
chapara написа:
Преди да си събрал плочите, с номериране , както ти казаха, за да видиш първопричината няма как да ти се даде компетентно мнение. Кърпежа е компромис, трябва да се пренареди всичко.
Парно в блока няма и не се усеща затопляне. По-скоро имам съмнение да е изстинала плочата, защото съседите отдолу напуснаха...

Фугата е доста тясна и все още здрава. Чудя се как да ги "изкопча" при това положение :?
kozl - майстор
Аз па си мисла, че няма фуга, а има фаска, която е пълна с фуга.
С макетен нож като прежалиш няколко остриета изстържи фугата на една плочка и после примерно сгъни на 90 гр. тънка шпакла, подпъхваш и вадиш плочата.
Па мое да пробваш с вакум "камбана" за отпушване на сифони. Лепиш и дръпаш.
Последна промяна от kozl на пет фев 02, 2018 4:51 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
С вакуум или залепи нещо на някоя средна плочка.
  • 1
  • 2

Тема "Плочките се надигнаха - как да се оправят?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: