Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Dzvera - напреднал
Лудница !!! Вече съм в тъча направо ... И мой си извод поне от прочетеното досега , на дърва си е най-евтино и най топло макар и най-мръсно и хамалогията не е малко ( но кой бяга от безплатен фитнес :-D :mrgreen: :lol: ). На ток и газ - скъпо и студено но най-чисто ! А на пелети,скъпо само че с малко мръсотия и малко хамалогия, ако може така да се изразя. Може и грешно да разсъждавам но в крайна сметка всеки решава кое му е най-удачния вариант за отопление . Аз за сега се отказвам поне докато бебчето ми порасне, поне до 2 годинки . После пак ще му мисля . Благодаря на всички за мненията, бяха ми полезни . Наздраве ! :drinkers:
idealist - специалист
За тока имаш право до някъде, но газта си в заблуда.
burner - специалист
С токът засега е най-евтино и най-удобно. При мен камината работи по 6-7 часа в работните и около 12-13 часа в почивните дни. През другото време работят климатици Фуджицу среден клас. В Северна България, в дунавските мъгли, досега не съм имал проблем с тях. Засега е така, но ние в годините сме преживяли какво ли не отопление - дърва и въглища, нафта, акумулиращи, радиатори на ток, камини на дърва с вода риза, климатици, пелети... Утре не се знае какво ще е най-изгодно. Засега само вода-вода термопомпа не съм пробвал, но съм в къща с двор с вода на 11 метра яко и май и това ще опитам. Нали знаете Хаджи Ахил какво е рекъл на кандидат младоженецът, който го питал как да си избере добра жена - в един чувал със змии като бръкнеш, все змия ще извадиш, моли се само да не е отровна. :-D
Tzinata - специалист
Dzvera написа:
Лудница !!! Вече съм в тъча направо ... И мой си извод поне от прочетеното досега , на дърва си е най-евтино и най топло макар и най-мръсно и хамалогията не е малко ( но кой бяга от безплатен фитнес :-D :mrgreen: :lol: ). На ток и газ - скъпо и студено но най-чисто ! А на пелети,скъпо само че с малко мръсотия и малко хамалогия, ако може така да се изразя. Може и грешно да разсъждавам но в крайна сметка всеки решава кое му е най-удачния вариант за отопление . Аз за сега се отказвам поне докато бебчето ми порасне, поне до 2 годинки . После пак ще му мисля . Благодаря на всички за мненията, бяха ми полезни . Наздраве ! :drinkers:
Брат стига си го мислил.Сам си си намерил човек и ти е казал,колко му гори.Хората са казали"питай патило,не питай старило".
Слагай един Екоспар и недей да го мислиш.Малко мъчно му се разгадава управлението,но бързо ще свикнеш (при добро желание разбира се).Ние с Грейкото много го хвалим,ма то затова темата отива към 850страници :-D .Имам трима колеги с камини и тримата не горят над два тона.ГОВОРИМ ЗА ПАНЕЛКИ да подчертая.Някой ти смяташе че щяла да гори по 0.6кг на час,ама това е когато работи.Като я настроиш да поддържа температура на водата и термоглавите затворят тя се изключва и така реализира икономия.Недей да чакаш бебчо да стане на две,че ще дойде и бебка,и пак чакане,и ти пак ще се свиваш в една стая,и туко виж живота си минал.Казвам ти го с най-добри намерения. :partyman:
80кадрата къща пвц5 шоко изолация6см.бойлер80л.котел виадрус сгорелка бисолид одоло на кутя разход за8денонощия 10 чувала температура постоянна22-23гр. мисля че е добре моля за мнения
phantom_ - специалист
Къща на два етажа по 80 квадрата и маза още 80 квадрата седем камерна дограма без външна изолация само вътрешна от части, разход на пелети слънчогледови за ноември 670 кила за декември 870 за януари 1005кг. температура през деня от 8 до 16ч 24 градуса от 16 до 23ч 25 градуса и от 23 до 8 часа 23 градуса.
valentinpetrov написа:
80кадрата къща пвц5 шоко изолация6см.бойлер80л.котел виадрус сгорелка бисолид одоло на кутя разход за8денонощия 10 чувала температура постоянна22-23гр. мисля че е добре моля за мнения
Егаси телеграмата, като едно време. Благодаря за върнатите спомени!
Добре е.
Tzinata - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
valentinpetrov написа:
80кадрата къща пвц5 шоко изолация6см.бойлер80л.котел виадрус сгорелка бисолид одоло на кутя разход за8денонощия 10 чувала температура постоянна22-23гр. мисля че е добре моля за мнения
Егаси телеграмата, като едно време. Благодаря за върнатите спомени!
Добре е.
Така става като използваш Google преводач :-D :-D :-D Колегата сигурно е чужденец и е писал на английски,а после превеждал с гуглето.
А иначе разхода е добре.
Tzinata написа:
Трифон П.Трифонов написа:
valentinpetrov написа:
80кадрата къща пвц5 шоко изолация6см.бойлер80л.котел виадрус сгорелка бисолид одоло на кутя разход за8денонощия 10 чувала температура постоянна22-23гр. мисля че е добре моля за мнения
Егаси телеграмата, като едно време. Благодаря за върнатите спомени!
Добре е.
Така става като използваш Google преводач :-D :-D :-D Колегата сигурно е чужденец и е писал на английски,а после превеждал с гуглето.
А иначе разхода е добре.
По скоро ти си чужбинец. Аааааа, чаааакайййй, днес е неделя и сичко може.
Пък на мене вчера ми изхарчи само 10 кила. Как е?
Rumen89 - специалист
До тук съм на 6 тона пелети. Ако ги бях купил на 450 лв тон както е сегашната им цена ще ми е по изгодно да се отоплявате на ток.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: