Всичко за дърводелството
pgt - специалист
kubio написа:
Перфектно би било, да ме насочите с някой линк... а, може би, най-евтиния вариант е да търся направо 1/4 или 1/2" фрезер с въпросния размер?... но пък, сигурно не се предлагат в България
Колега по-добрия вариант е да си намериш въпросния фрезер по интернет с инчова опашка. Линк виж малко над теб колегата dbelev беше дал линка за фрезери дето биват и не са на цена като Тренд. Но ако мислиш да заприходяваш и други фрезери с опашка на 8 мм вземи си втулка 1/2 -> 8 мм от китайците е по-евтино, въпреки, че тук с 8 мм нямаш много избор и свястна цена :wink:
kubio - помощник
А, тези фрезери на Yonico (продавани от precisionbits.com) някой поръчвал ли е и от къде, от ибей или директно от сайта?... Най-вече ме интересува, дали ги пускат от Европа или от САЩ, т.е. подлежат ли на обмитяване? И за колко време пристигат, евентуално?
благодаря
Virtex - майстор
Голяма стока почти винаги минава през митниците ако е от USA.

Освен ако не е декларирана като по-ниска и имаш фактура за по-ниска цена с цел избягване на митници. Нещо, което там много, много рядко правят.
Фитилчо - майстор
ZEDYCUS написа:
Има и малко по евтини цанги на Катсу(Katsu)
Ванка, как е качеството, че обмислям това комбо и да си взема после само тяло на Макита за 100-ина паунда :?:
EDI - майстор
Преди години купувах ЙОНИКО, по-скоро приятел ми ги поръча.Директно в ИБЕЙ, след седмица пристигнаха в пощата в махалата и си ги взех без митници.Изпраща ги от САЩ.Обаче купувах по 3-4 фрезера на поръчка.Продавача е печен и ги минава подарък, само обявава транспорта.
ZEDYCUS - майстор
Фитилчо
Ванка, как е качеството, че обмислям това комбо и да си взема после само тяло на Макита за 100-ина паунда :?:
На ел. инструмента разликата в качеството е по чувствителна- Катсу:различен потенциометър по дървен, много по къс кабел, малко по шумна и с по големи вибрации, субективно, така го усещам.
В основите мога да сравня само двете еднакви бази(по причина че оригинални бази на Макита за потапяне и наклон на шпиндела не съм виждал наживо), особена разлика в качеството не виждам. Имат разлика в цвета- Катсуто е боядисана с някъв хамершлак, на Макитата доколкото мога да преценя е от отливката.
Важното е, че са напълно взаимо заменяеми- еднакъв диаметър на тялото и еднакви цанги. За мен по ценни бяха основите и цангите, другото е бонус и да изгори, в боклука. :partyman:

Пп Офсет база няма в комплекта.

Прикачен файл

IMG_20180208_145201.jpg

Прикачен файл

IMG_20180208_144904.jpg

Прикачен файл

IMG_20180208_144855.jpg
cvetomir_77 - специалист
Преди години си купувах фрезери на Йонико. Поръчвах ги от eBay. Имам поне 3 различни комплекта. Цените им тогава бяха между 35 и 120 лв комплекта. За нито един от тях не съм плащал мито, дори имах проблем с един фрезер - беше крив. След като обсъдих проблема с продавача по E-mail, той ми отговори, че ми изпраща нов фрезер и дефектния да изхвърля в кофата. След 2 седмици наистина дойде нов фрезер. Ето това на снимката по долу е правено с Йонико.
Прикачен файл:
IMG_20150517_172312.jpg
Прикачен файл:
IMG_20150506_213327.jpg
IMG_20150506_213327.jpg (96.29 KиБ) Видяна 1600 пъти

kubio написа:
А, тези фрезери на Yonico (продавани от precisionbits.com) някой поръчвал ли е и от къде, от ибей или директно от сайта?... Най-вече ме интересува, дали ги пускат от Европа или от САЩ, т.е. подлежат ли на обмитяване? И за колко време пристигат, евентуално?
благодаря
kubio - помощник
Благодаря на отзовалите се. :)
nakatasan - специалист
Здравейте, бих желал да си купя оберфреза за домашно ползване. Ще обработвам МДФ с нея. За момента няма да я ползвам за други материали. Но не съм запознат каква ще ми свърши работа. Има различни с различна мощност и най-вече на различно високи цени. Иска ми се да си купя оберфреза, която да ми върши качествено работа и да е не-повече от 150-170 лв. За повече нямам възможност. Ще ползвам фрезери за оформяне на полукръгли скосове, както и скосове (фаски) под 45 градуса, както и за разпробиване на отвори.
Ако има начин да ме насочите към марка и модел?

Поздрави
Фитилчо - майстор
Здрасти колега,
за тяя цел и Katsu ще ти свърши работа...
http://www.ebay.co.uk/itm/KATSU-3-8-1-4 ... SwDrNZRbJ1

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: