• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
CYPER - специалист
plamen6703 написа:
Кой избра комбинацията от цветове на плочките, майстора или ти :-D
Аз :rock:
Фитилчо - майстор
plamen6703 написа:
Кой избра комбинацията от цветове на плочките, майстора или ти :-D
:wink:
jekasus - майстор
CYPER написа:
Като каза крива плочка това според теб приемливо ли е?
Щом ще има корниз - да, няма проблеми.
Рязани плочки в ъгъла, които са застъпени от други, изглеждат по-същия начин.
CYPER написа:
Не искам праг, че много висок, а не става стъклото да стъпи на пода.
В малка баня почти няма начин, прагове от полимермрамор са високи 60мм, с подрязване могат да паднат до 10-20мм.
Коляно 90гр. на линейния сифон не е добър избор, но не е фатално в този случай.
CYPER написа:
Другото, което не ми хареса е, че плочката зад изводите за душ смесителя не е центрирана, ама с металните преходници ще се мръдне леко в ляво.
Ще се центрира, но си прав, че ни ти харесва.
Терасата изглежда добре.
За хидроизолация имам притенции и не ми харесва.
Остана да видим външни ъгли...
plamen6703 написа:
Кой избра комбинацията от цветове на плочките, майстора или ти
Майстора може само да подправи дизайна на плочките, че да изглежда по-добре.
muhala - майстор
Ква крива плоча, кви пет лева. На тавана има ГК. Как пък на мен ми ги наредиха до картона на тавана точно и без курнизи и декоративни ъгълчета.
Този картон, гарантирано ще подгизне и плочките ще паднат до 2 години. Гарантирам.
naB4o - специалист
Моите плочки са до тавана, без такива кривотии, на тях си легнаха ПВЦ окачени пана на тавана и не се налагаха первази и т.н. Бях изчислил според вида плочки и фризове всички височини.Майстора си свърши работата идеално, и бачкаше с лаздрен нивел. За душ-кабината слагахме полимерен праг, който го рязахме отдолу и напасвахме понеже двете части бяха с разлипни наклони към сифоните. (Душова част и WC мивка). Всяка една батерия е центровахме според плочките и т.н. малко беше играчка с двете батерии и вграденото казанче на една стена. Няма симетрия с отсрещната, но там има декори, които центрирахме спрямо стената, а не батериите.

Най-важното беше, че жената беше доволна. За труда ми взе 1000 лв, както бях писал преди. Чаках го 4 месеца, докато ми дойде редът.
chapara - майстор
CYPER, при тази дебелина на замазката можеше да взаимстваш нещо от тук:
viewtopic.php?f=4&t=30378 :wink:
jekasus - майстор
muhala написа:
Този картон, гарантирано ще подгизне и плочките ще паднат до 2 години. Гарантирам.
Според зависи... От мазилката също падат плочки и без да са подгизнали...
Virtex - майстор
Ако на някои му се спори за ценообразуването в стил 'извън темата', може да продължи дискусията цивилизовано тук :

viewtopic.php?f=45&t=59179
CYPER - специалист
Нов ден, нов въпрос :?

Дойде време да избирам вентилатор за баня и се чудя какъв вид да е.
В момента имам ф110 PVC тръба да стърчи от общата ф200 тръба за блока, която е скрита в куфар от гк.
На стената имам 2 ключа - един за 4 броя луни + още един за кабелът за вентилаторът, който е двужилен.

Изображение
Изображение

Класическия вариант е нещо такова - MM-P/06 скъкло-бял гланц

Интересува ме има ли вариант да сложа вентилатор с таймер и/или датчик за влага само с една фаза?
Ако не може единственото, което мога да се опитам да направя без къртене е от кабелите за 4те крушки да пусна 5ти към вентилатора. Тоест ще има една фаза идващ от ключа за лампите и 2ра фаза от ключа за вентилатора.
Какви са ми вариантите?

Вариант 2 е канален вентилатор. Туй чудо директно в ф100 тръбата ли се тъпче и ще има ли достатъчно място, защото след като я отрежа май задния край на вентилаторът ще стигне до основната вертикална ф200 тръба.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "1600лв за ремонт на баня - Адекватно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: