• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Вашето лично помещение
stan73 - майстор
Писах го за друг форум, но ето го и тук, може да е полезно на някой:
Ще споделя как постъпих аз (много съм доволен от резултата).
От родителите ми наследих голяма и солидна ретро спалня (а те вече спят на отделни легла).
Та размерите на леглото са 144х190 см.
Първоначално беше с 2 пружинни матрака със собствени рамки, като цяло бяха добри, но бяха почнали да се изкривяват на места, а и правенето на любов върху тях, не беше суперкомфортно поради вдлъбнатината посредата.
Реших да сменям матраците и да си купя голям, единичен. Речено/сторено - на някаква промоция купих пружинен на Тед - оказа се кошмарен, по-неприятен за спане даже от старите ми. След рекламация им го върнах. Доста четох в нета за матраците, а и ходих в няколко мебелни къщи да изпробвам различни матраци и реших, че ще е изцяло от пенолатекс. Реших също (като колегата по-горе) да е от фирма Екон, Русе, по технология на Дънлоп (това преди около 5 или 6 години (вече с една год. повече)). Купих го от техни представители във Варна за около 600 лева на промо и без калъф. Дебелината на матрака ми е или 22 или 20 см (монолитен е). Със средна твърдост е - а доколкото помня тогава твърдият им матрак от същият модел беше с калъф и с 200 лева по-скъп, но нямаше как да си го позволя. По въпроса за подматрачната рамка - разгледах доста, но ми се видяха прекалено рехави (аз съм доста едър, имал съм и по слабички и дребнички приятелки, но и 2 доста едри, та затова исках и подматрачната рамка да е солидна), а и прекалено скъпи (около 200 лева за желаните от мен размери). Та реших да си направя такава по мой проект. От близкия строителен склад си купих дъски (срещу доплащане ми позволиха да си ги избирам). Избирах такива с ширина около 10 до 12 см и без дефекти. Излязоха с цена около 60 до 80 лева. После поизшкурих дъските, изрязах ги до правилните размери. Спалнята ми има 4 напречни дъски, които служеха за опори на оригиналните матраци, които си бяха с рамките. Ползвах ги и за новата подматрачна рамка. Наредих дъските с пролуки от по около 2 до 3 см (за проветрение на матрака) прихванах ги с винтове за дърво към напречните дъски (естествено, предварително пробивах и пилотни отвори, че иначе много от дървеният или талашитен материал се пука). Подматрачната рамка стана толкова солидна, че мога спокойно да ходя по нея без никакъв проблем (тогава бях около 100 кг, а сега съм около 125). Върху нея сложих едно дебело вълнено ръчно тъкано от баба ми навремето одеало (за всеки случай да не се протърква матрака). Интересното е, че матракът, ми който е със средна твърдост (те имат 3 вида за този модел - мек, средно твърд и твърд), сложен върху така направената от мен солидна подматрачна рамка като усещане е, че е твърд, което се оказа идеално всъщност, защото преди няколко години в следствие на спорт, работа и най-вече глупост (визирам най-вече неправилно вдигане на няколко неща, някои от паданията при тренировка по Айкидо и игра на тенис на корт) получих и 2 дискови хернии, та този матрак, и на така направената подматрачна рамка е много удобен и комфортен и за спане и за правене на любов, а и за гледане на тв даже и за човек с проблеми като мен. За сравнение когато се е налагало да преспивам на друго място (при приятели или в хотели) - обикновено за мен е кошмар... Да допълня - през няколко месеца (обиновено 6) матракът трябва да се преобръща, а той не е лек (за преобръщането му трабват поне двама или трима). А също така той не е от тези дето са навити на ролка и за донасянето му тук ми помогна приятел с доста голямо комби.
П.П. Спалнята ми отдолу беше и с чекмеджета - махнал съм ги, за да има по-добра циркулация на въздуха.
П.П.2 Благодарение на колегата дал линкове по-горе най-вероятно тези дни ще си поръчам дебел калъф за матрака (че моят има някаква обвивка, но няма сериозен, дебел калъф).
П.П.3 От към възглавница - с Дормео Мемори Сан Плюс съм (последният да затвори вратата Smiley ). Много съм доволен и я имам вече около 10 до 12 години (вече +1г.). Всъщност оказа се, че и читавата възглавница е много важна за доброто наспиване...
П.П.4 https://ekon-bg.com/bg/products/gotovi_ ... ___10_-120
Моят матрак е този модел и е с размери 144х190х20см.
П.П.5 Вече има и лека вдлъбнатина, там където спя аз. Засега не е проблем, но ако стане - гаранцията е уж 10 години и ще видим дали я спазват... Като цяло обаче съм мноого доволен.
Lisko - майстор
Not Found

The requested URL /bg/products/gotovi_izdeliia-10/matraci-12/luks___cip___10_-120 was not found on this server.
Apache Server at ekon-bg.com Port 443


Нали си фотограф - дай да видим това легло/матрак
wanderer - специалист
stan73, единствен недостатък на еконските матраци струва ми се е пристрастяването. :-D и аз като теб, когато ми се наложи да спя другаде повече от една нощ изкарвам кошмарно.
Chefo77 - майстор
И с възглавниците им е така. Не се разделям с моята. Жената иска да я вземе, марш оттука щии*********лелина ...
nikolov333 - майстор
:-D :lol: :lol: ..Баси яката реклама им направихте. Сега ще поръчам и аз, че ми е голям проблем възглавницата.
wanderer - специалист
като каза възглавници сега си спомням, че като купихме първия бяха пратили подарък две възглавници във вид на цилиндър (не им знам името). според мен декоративни, на другия нещо пропуснаха :-D
Chefo77 - майстор
На малките матраците дойдоха с такива (водят се бонбон), не ги пропуснаха - то остана и да ги бяха, брат ми беше управител на магазина, от който ги взехме :lol: :lol: :lol:
Възглавницата ми е Анатомик, супердоволен съм от нея!
stan73 - майстор
И към моя матрак дадоха 2 бр. дълги цилиндрични възглавници (тип "бонбон" били... :) ). Известно време ползвах едната за възглавница за кръст.

Към "Лиско" : стаята ми не е много за снимки... Освен това нито ще вдигам матрака (освен това, даже и да го вдигнех (което няма да направя), подматрачната ми "самаделкин" рамка е застлана с дебело вълнено (да го наречем одеало (тъкано навремето от баба ми), фиксирано по краищата (доколкото помня с майка ми го шихме, та и от рамката почти няма нищо да се види), нито ще му махам калъфа, и няма какво да се види нито от подматрачната рамка, нито от самият матрак (а калъфът за него поръчах в последствие (и него едва успяхме да сложим - та не го махам !)). (матракът е ултра удобен, но е тежък и за каквото и да било манипулация с него трябват минимум 2, трима човека) Аз мисля, че подробно описах как съм направил нещата, но ако има неясноти - питайте.
naB4o - специалист
Освен, че е тежък е и "лигав", обаче е много удобен. Купих си и две латексови възглавници с матрака, но за мен не са най-удобните. Жената се оглежда за нови.
Средна твърдост 18 или 20 см беше матрака ни. От сайта им с -20% беше, през месец пускат такива прИмоции. Моделът беше латекс лукс, и взехме него заради сваляемият калъф, това искахме задължително. Възглавница ни не е анатомик, а релакс.
stan73 - майстор
И моят беше латекс лукс, но тогава беше без калъф. Калъфът си го поръчах в последствие и ми го пратиха по куриер. Пасна идеално...
А за фирмата, правеща калъфи научих от другият форум (където бях писал преди около година).
Дотогава го ползвах с един голям двоен плик за юрган и върху него калъфка за матрак (но от тънък памучен плат) с ластик. Бях купил 3 такива от Лидл и Кауфланд, хубави са, но са тънки. Сега слагам по една такава върху матрака с вече истински калъф (за да не се цапа), а като го преобръщаме (на около 6 месеца) я сменям. Нормално се перат на 60 градуса... Не знам дали споделих в по-ранни постове, но върху матрака (както е с истинския и тънкият калъфи) донякъде в ролята на топматраци използвам вълнени одеало или губер). Много е удобно и топличко, а всеки месец мога да ги пера, това с истински топ-матрак няма как да стане (малко като лайфхак се получи...). Върху това застилам с дебел чаршаф (за да не бучка). Накратко е сууупер удобно за спане, любов и гледане на тв/кино.

Към "Павчо" : Защо "лигав", какво имаш предвид ?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Избор на матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: