• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
bogivlas - помощник
Здравейте.
От години проучвам как да си реша този проблем,но не намирам категоричен отговор.
Живея в къща,строена началото на миналия век. Конструкцията е подобна на пруски свод,но... не съвсем. Нямам носещи колони. Подът представлява железни релси, които лежат на стените ,на разстояние 60 см една от друга. Между тях има блокчета (подобно на бетон,но от 1911 г!) и сгур. Върху релсите са наредени дървени греди (майки) и на тях е наковано дюшеме. Дюшемето е драматично вече за смяна ,но решихме да сложим качествен ламинат.
Та, казусът ми е каква основа да направя върху тази иначе много надеждна,но гъвкава конструкция,за да лежи отгоре ламината?
Всяка идея ще ми е от полза!
muhala - майстор
Решението е под винил.
Потърси в гугъл. Прилича на ламинат, но е гъвкъв като балатум.
bogivlas - помощник
Благодаря,но не ми харесва. Проблемът ми е да измисля каква твърда основа да направя за ламината. Разсъждавам за ПДЧ или OSB... За такива варианти търся съвет.
chapara - майстор
Живея в подобна сграда. Преди 20тина години и повече извадих дюшемето в коридора, вестибюла и кухнята (около 40 кв./м.) и направих замазка, дори не е и армирана около 15 см. като първо се забърка на място сгурията от под дюшемето с пясък и цимент и финално се финоса със земновлажна замазка, а от горе мрамор. За това време няма дефекти. В съвременен вариант бих го направил с фибран (висока плътност) и мин. 5 см армирана замазка. Недостатъка е в звукопроводимостта.
ANGELI - напреднал
bogivlas написа:
Благодаря,но не ми харесва. Проблемът ми е да измисля каква твърда основа да направя за ламината. Разсъждавам за ПДЧ или OSB... За такива варианти търся съвет.

osb 2см с винтове и после от горе каквото решиш, след като има релси няма да имаш проблем,релсата държи яко
Чираче - майстор
ANGELI написа:

osb 2см с винтове и после от горе каквото решиш, след като има релси няма да имаш проблем,релсата държи яко
Това от личен опит ли го казваш? За мен това твърдение е пълна глупост. И не е уточнено дали релсата е от ЖП линия, или друга.
LazarGanev - "Велик майстор"
Два пласта бандове (строителен шперплат) и отгоре ламината. В момента правя точно такова изпълнение
torbalan - Дървен философ
chapara написа:
Компромиси :-D
И не само компромиси...
LazarGanev - "Велик майстор"
Въпрос на гледна точка - има много хора, дето не страдат от подобни комплекси и се чувстват прекрасно в дървените си къщи, някои от тях многократно по-скъпи от цялото имущество на всеки един от нас, тук пишещите :cool:
  • 1
  • 2

Тема "Ламинат върху гъвкав под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: