• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
bogivlas - помощник
chapara написа:
Живея в подобна сграда. Преди 20тина години и повече извадих дюшемето в коридора, вестибюла и кухнята (около 40 кв./м.) и направих замазка, дори не е и армирана около 15 см. като първо се забърка на място сгурията от под дюшемето с пясък и цимент и финално се финоса със земновлажна замазка, а от горе мрамор. За това време няма дефекти. В съвременен вариант бих го направил с фибран (висока плътност) и мин. 5 см армирана замазка. Недостатъка е в звукопроводимостта.
Мислил съм и върху подобна идея. Притеснява ме,че конструкцията на сградата е доста гъвкава. И от трафика (на павирана улица в София живея) ще се напука много бързо. Имам горчив опит с таваните, които си направих преди години. С мрежа,както си трябва. Напукаха се на ситни паяжинки за около година.... :?
bogivlas - помощник
ANGELI написа:
bogivlas написа:
Благодаря,но не ми харесва. Проблемът ми е да измисля каква твърда основа да направя за ламината. Разсъждавам за ПДЧ или OSB... За такива варианти търся съвет.

osb 2см с винтове и после от горе каквото решиш, след като има релси няма да имаш проблем,релсата държи яко
Натам клоня. Но се чудех каква дебелина osb ще ми е достатъчно... И дали въобще е най-подходящо.
Последна промяна от bogivlas на вт фев 13, 2018 9:04 am, променено общо 2 пъти.
bogivlas - помощник
LazarGanev написа:
Два пласта бандове (строителен шперплат) и отгоре ламината. В момента правя точно такова изпълнение
Благодаря за идеята. А защо 2 пласта? Заради здравината или има опасност да изметне?
Последна промяна от bogivlas на вт фев 13, 2018 8:41 am, променено общо 1 път.
bogivlas - помощник
LazarGanev написа:
Въпрос на гледна точка - има много хора, дето не страдат от подобни комплекси и се чувстват прекрасно в дървените си къщи, някои от тях многократно по-скъпи от цялото имущество на всеки един от нас, тук пишещите :cool:
:supz:
chapara - майстор
Няма място за сравнение армирана замазка с ламинат и гипсокартон. За сведение и аз живея на кьоше на две павирани улици в Сф и съм с твърда залепена настилка, както казах-мрамор 10 мм. Сега друг е въпроса с хамалогията и времето за ремонт :-D :cool:
LazarGanev - "Велик майстор"
bogivlas написа:
LazarGanev написа:
Два пласта бандове (строителен шперплат) и отгоре ламината. В момента правя точно такова изпълнение
Благодаря за идеята. А защо 2 пласта? Заради здравината или има опасност да изметне?
Засега съм сложил един пласт 21мм - също става, но с 2 ще е съвсем супер. Идеята съм я взел от колега, който изгражда дървени къщи. Той слага един слой чамова ламперия, отгоре слой OSB, накрая ламинат и така издава обекта. Става много добре, но аз понеже го правя за себе си, слагам от най-добрия шперплат (дебел, български).
zz_stefanov - майстор
Чираче написа:
ANGELI написа:

osb 2см с винтове и после от горе каквото решиш, след като има релси няма да имаш проблем,релсата държи яко
Това от личен опит ли го казваш? За мен това твърдение е пълна глупост. И не е уточнено дали релсата е от ЖП линия, или друга.
Много е здрав пода. Това е било масово в строителството от началото на миналия век, преди да почнат да се леят бетонниите плочи. интересно ми е, че не е пруски свод (http://strannik.bg/o/5267/klub-restoran ... e?pic=4645), а е с редени плочи между релсите. Не бих го натоварил със замазка, но не виждам какъв е проблема с това което прави Лазар Ганев.
  • 1
  • 2

Тема "Ламинат върху гъвкав под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: