Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
Rumen89 написа:
До тук съм на 6 тона пелети. Ако ги бях купил на 450 лв тон както е сегашната им цена ще ми е по изгодно да се отоплявате на ток.
Средно ми гори между 3-4 чувала на 24.ч
bmahob - майстор
До края на февруари ще стигна 2тона, при цена 300лв тон ....и меката зима , не мога да прецена дали от това от ТИ отвън на стените, подобренията по системата,
Svezar - специалист
Тази "зима" изобщо не е меродавна за разхода не пелети,с тези пролетни температури всички сме на кяр откъм гориво :idea:
dier - напреднал
Колкото и да е топла си вървят пелетите, към днешна дата съм точно на 2 тона, за сравнение с миналата зима по това време бях на около 3тона и малко
Svezar - специалист
Е да де,казаното от теб потвърждава казаното от мен ,че тази зима....зима нямаше :) И ако някой който е за сефте с пелети си помисли ,че и догодина ще е така /а тя се падне като миналата/ доста неприятно ще се изненада от промяната в разхода :-D
Фитилчо - майстор
И аз съм на точно два. Начи сме изравнили топлозагуните при тея температури :-D
Абе вий да не пийти от мойта бъчва?
Тая зима са подпушвам по често и с дръвца, та разхода е още надолу.
Ще останат пелетки за следващата.
velinsl - специалист
Аз горя една торба пелети Трон с Бърнит 13 за отопленние на 60 квадрата апартамент, като от тези 60 в едни 12 квадрата просто отвръщам въздуха. Една торба ми гори за около 22-26 часа. Като 22 часа ми е когато температурите навън са около нулата.
Режим на работа от 16:00 до 7:00 в работни дни, иначе от 16:00 в петък до 7:00 в понеделник.
andy_forresite - майстор
30-ина кг на денонощие. От неделя не съм гасил. Има огън постоянно.
Не подценявайте зимата. Ще има и студ, и малко сняг. Пролетта като устойчиви нормални температури е още далеч.
Една година на 8-ми март се развихри страхотна виелица с обилен сняг 20 см за няколко часа. Бяхме пеша на гости и на излизане от блока беше голяма изненада. Всичко се беше изпокрило. 2006 година ако не се лъжа.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: