• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Здравейте :)

Имам един по-особен въпрос и ще се радвам, ако можете да ми дадете някаква информация.
Искам да попитам: възможно ли е да се сложи отделен електромер в избено помещение на блок? Искаме да си плащаме отделно сметките на избеното помещение и да не натоварваме съседите по никакъв начин.

Благодаря предварително! :)
plamen6703 - майстор
Възможно е да инсталирате контролен електромер в избеното помещение. Електромера ще се отчита примерно от касиера на входа и на него ще заплащате консумираната от вас електроенергия. :partyman:
chapara - майстор
Дръпнете си ток от вашия електромер и забравяте за всички сложнотии с контролен електромер, аз лично съм така от 20 години :wink:
fbr - майстор
chapara написа:
Дръпнете си ток от вашия електромер и забравяте за всички сложнотии с контролен електромер, аз лично съм така от 20 години :wink:
Зависи къде е тяхния електромер. Ако са на 13-ия етаж и електромерите по етажите, става интересно.
chapara - майстор
Е, да, аз нямам такава дилема, моето мазе е на 7-8 м. от главното табло с електромерите :-D
Чираче - майстор
chapara написа:
Е, да, аз нямам такава дилема, моето мазе е на 7-8 м. от главното табло с електромерите :-D
Дано да си дръпнал кабел от твоя електромер. :?

Имах случай преди доста време с един съсед. Мангал грозен. Живее на първия етаж, и мазето му беше точно под апартамента му. Та, въпросния индивид, при това електротехник, си пуснал кабел от мазето. Но.... след общия електромер на входа. В един момент домоуправителя ми споделя, че сумата за ток драстично се е увеличила. След размисли и предположения му закачих амперклещите на кабела. И познайте какво стана. Незабавно извикахме полиция, следователи, енергото. Установи се кражбата от хората във входа, и го осъдиха впоследствие. Ама мангала, уж електротехник, се оказа много тъп. Ако беше се вързал на кабела ПРЕДИ ОБЩИЯ електромер, никой нямаше да го хване. Поне не веднага.
plamen6703 - майстор
Почна се с глупостите, боли го фара "енергото", че някой се "вързал" след общият електромер, нали в края на месеца ще си прибере парите от общият електромер! :drinkers: :partyman:
chapara - майстор
Чирак, нещо ме подценяваш :-D :axe:
Чираче - майстор
plamen6703 написа:
Почна се с глупостите, боли го фара "енергото", че някой се "вързал" след общият електромер, нали в края на месеца ще си прибере парите от общият електромер! :drinkers: :partyman:
А какво става с фара, ако мангала се е вързал ПРЕДИ общия електромер?
  • 1
  • 2

Тема "Поставяне на електромер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: