• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 68
Всичко за дърводелството
pgplamen - специалист
Доста евтини ми се видяха и затова реших да опитам. Имам идея как да станат нещата но ще видим накрая. Снимки задължително ще пусна.
П.П. приемам предложения как да го реализирам.
hitarpetar - специалист
Относно фрезерите понеже последните дни и аз имам терзание относно това какъв да взема, моля за малко съвет. Искам да ползвам 12,7 мм радиус на фрезера- като този
http://teka-bg.com/store/products-page/ ... ия-914199/
но проблема е , че е с опашка 12 мм , а Dewalt-чето 262 не поддържа 12мм
Това с махането на лагера и заглаждането на леглото му не го знаех, но някакъв друг вариант, производител или каквото и да е ?
EDI - майстор
Като гледам, има R 12,7 на опашка 8 мм, продукта е 914.254.11.А иначе ето твоя фрезер - https://lotostrading.com/bg/instrumenti ... r12-7.html .
pgplamen - специалист
Здравейте, след като получих лифта реших да опитам и да направя оберфрезата да се движи нагор и надолу. Първо да спомена няколко думи за получения комплект:
1 лагери - стават горе долу имат доста луфт
2 втулката - също има доста луфт
3 винта - три стъпков и е доста добре изработен но дали от втулката дали от винта има луфт
4 опори - колкото и да опитвах не можах да ги стегна
5 лагери за винта - на мен ми харесаха макар че регулирането ими е доста трудно

След втория опит и грешна концепция стигнах до това решение. Качвам снимките.
Прикачен файл:
Прикаченият файл 5l.jpg вече не е достъпен
Прикачен файл:
1l.jpg
1l.jpg (58.96 KиБ) Видяна 2596 пъти
Прикачен файл:
2l.jpg
2l.jpg (57.82 KиБ) Видяна 2596 пъти
Прикачен файл:
3l.jpg
3l.jpg (57.79 KиБ) Видяна 2596 пъти
Прикачен файл:
4l.jpg
4l.jpg (51.98 KиБ) Видяна 2596 пъти
Ще трябва още едно мнение не дава повече снимки :)

Прикачен файл

5l.jpg
5l.jpg (47.12 KиБ) Видяна 2596 пъти
pgplamen - специалист
Прикачен файл:
9l.jpg
9l.jpg (61.65 KиБ) Видяна 2593 пъти
Прикачен файл:
8l.jpg
8l.jpg (50.09 KиБ) Видяна 2593 пъти
Прикачен файл:
7l.jpg
7l.jpg (69.58 KиБ) Видяна 2593 пъти
Прикачен файл:
6l.jpg
6l.jpg (60.19 KиБ) Видяна 2593 пъти
Получи се всичко има още за доработка но важното е че се движи нагор и надолу и то доста плавно.
Опитах и едно клипче но не се получи много.
colyo - специалист
Извинявам се, че се включвам малко неподготвен и непрочел цялата тема, но се чудя защо влизаш в такъв "кючек" с повдигателния механизъм. все пак хода е 5-6 см и водачите са достатъчно прецизни, за да не гониш точност. Предстои ми същото упражнение като теб (гледам, че имаш същия циркуляр) и за сега още събирам мнения по въпроса с подемника, но ако не открия нещо супер впечатляващо съм решил да монтирам един крик-пантограф от кола. Ако си решил все пак да направиш масата супер точилкова, в ютуба гледах едно русначе как я беше направил с контролер и директно и задаваше височината от айфона.

Прикачен файл

IMG_20180227_231640-2.jpg Това ми е масата в полуготов вид. Иска ми се да си вградя и зегето някъде, но още не съм му намерил удобно място.

Прикачен файл

20150208_175019-2.jpg Даже ще си вградя и рендето отляво.
cvetomir_77 - специалист
colyo написа:
Извинявам се, че се включвам малко неподготвен и непрочел цялата тема, но се чудя защо влизаш в такъв "кючек" с повдигателния механизъм. все пак хода е 5-6 см и водачите са достатъчно прецизни, за да не гониш точност. Предстои ми същото упражнение като теб (гледам, че имаш същия циркуляр) и за сега още събирам мнения по въпроса с подемника, но ако не открия нещо супер впечатляващо съм решил да монтирам един крик-пантограф от кола. Ако си решил все пак да направиш масата супер точилкова, в ютуба гледах едно русначе как я беше направил с контролер и директно и задаваше височината от айфона.

Може ли линк към клипа с "Русначето"?
colyo - специалист
Ще го потърся. Гледах го преди около месец.
colyo - специалист
Малко напредък от снощи. Не е без кусури, но оползотворявах стари парчетии ПДЧ с различен цвят и различна дебелина. Надявам се като дойде реда на челата на чекмеджетата да придобие по-купешки вид. По празниците, ако ми остане време ще монтирам и фрезата, заедно с крикчето.
Прикачен файл:
IMG_20180301_202322-2.jpg
Да използвам случая да споделя нещо.......докато режех на циркуляра забелязах, че детайлите се опитват да избягат наляво (демек диска не е успореден на линеала (линеала е перпендикулярен на масата и на релсата). Разхлабих люлката и се опитах да я завъртя малко, но не и стигна свободния ход, а не ми се иска да кривя линеала. Циркуляра е в гаранция и не ми се рискува с интервенции. В голям филм се вкарах.

Прикачен файл

IMG_20180301_201821-2.jpg

Прикачен файл

IMG_20180301_201842-2.jpg

Прикачен файл

IMG_20180301_202304-2.jpg

Прикачен файл

IMG_20180301_202255-2.jpg
mastodonta - специалист
Здравейте, наскоро започнах да си правя маса за оберфрезата и бих искал да попитам дали някой тук знае къде в София може да се купи такава релса.
Изображение

Знам, че и в Ebay и в Aliexpress ги има, но бих предпочел да си ги купя от тук и да не ги чакам 100 години.

Благодаря предварително :)
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: