• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
Купуваш си универсалното с цветния дисплей от Натурела и го свързваш, единствено няма да можеш да свържеш оптичната двойка, инъче платката е същата. 216лв струва.
g.gushterov83 - специалист
Благодаря за инфото. Оптичната двойка беше за препълване, нали така? Цена 216лв. само контролера или в комплект с WiFi модула е? Ако е само контролера, имате ли идея каква е цената на WiFi модула?
phantom_ - специалист
Само контролера, wi fi модула мисля че беше 80лв. Обади се и питай няма да е проблем.Там може от менюто на контролера да задаваш до 4 вида гоориво(или п друг начин казано 4 вида настройки) и се сменя лесно, с това всеки от семейството ще се справи. Оптичната е за препълването да.
g.gushterov83 - специалист
Благодаря Ви, phantom_. Ще почакам още ден-два да видя дали от великата фирма Грейко няма все пак да решат да ми отговорят и след това ще пристъпя към конкретни действия, съгласно съветите Ви.
Поздрави!
martolk - специалист
Колега от форума с камина Бърнит си беше купил управление директно от Натурела. Не знам да има някакви разлики с това, което се влага от Грейко, като изключим картинката и въведените стойности.
g.gushterov83 - специалист
В предишните постове phantom_ спомена за невъзможност за свързване на оптодвойката за препълване. От Натурелла ми казаха, че има разлика, но без подробности. Какво имате предвид, казвайки "различни въведени стойности"?
Поздрави!
phantom_ - специалист
Картинките са същите, натурелското управление просто е по лесно за настройка и има повече опций дори и седмичен програматор.А колега Гущеров твоя котел колко киловата е, и защо не си му направил още кутия? Мерил ли си температурата на изходящите газове?
g.gushterov83 - специалист
Котелът ми е Виадрус У22 с 5 секции, мисля че е 30kW. Не е на кутия, защото минаването на пелети беше инцидентно и набързо, като най-лесно беше да се изреже кръгъл отвор на вратата. Температурата на газовете съм я мерил около 75-80° при температура на водата около 55°. Не съм сигурен, че измерването е коректно - сонда на цифров мултимер, навряна в отвора между фукса и клапата на изхода на котела (там показа най-висока температура). Клапата винаги е затворена докрай, защото комина ми е ламя - 15 метра, ф250, като за кюмур :-D Между котела и комина има метална тръба ф200 с дължина 60-70 сантиметра и стена 3 милиметра и тя е с телесна температура отвън или най-много до 45°.
phantom_ - специалист
Тая температура ако ти е на трета степен а горелката ти е 30кв :shock: направо отивай за инженер в някоя отоплителна фирма :wink: Това е ъпсурд. :idea:
g.gushterov83 - специалист
Горелката е 30kW, защото с лека врътка я взех за по-ниска цена от 20-ката. При отоплявани максимално 140 кв.м. с всички работещи радиатори ми е малко голяма. По тази причина почти не съм я виждал да работи на 3-та, предимно 1-ва - суспенд и понякога 2, когато отвори някоя термо глава. На 3-та работи само когато го спра за чистене и изстине - един път в седмицата, понякога на две седмици...
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: