• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 36
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kst - помощник
Здравейте, прочетох коментарите в темата. И се чудя дали ще може да се горят слънчогледовите пелети с горелка IVG S40? Монтирана е на чугунен котел, на който отдолу има доста място за събиране на пепелта. Дали ще минават през шнека, и да не би да се задръства?
markoscbr - специалист
мисля че няма да имате проблем щом горелката има вътрешен шнек, друг е въпроса дали дали качеството е добро аз от декември горя сл.люспа но съм с Грейко
milenskior - специалист
IVG-то няма вътрешен шнек.
Имаше опит по едно време с една бъркала от някаква керамика, но се оказа не успешен Бъркалките не издържаха.
Мисля, че не успяват да горят сл. пелети Геровските горелки, но все пак има колеги с такива нека те се изкажат.
markoscbr - специалист
milenskior има едно клипче за една ератовска горелка GP20 изгледай го тази горелка е без вътрешен шнек а гори сл.люспа човека си я накарал да гори с разни негови присписобления
milenskior - специалист
Гледал съм го клипчето.
Като цяло повечето горелки имат проблем с продължителното горене на сл. пелети. На клипчето човека леко е модифицирал горелката или по скоро логиката на управлението така че да се справя с многото пепел от сл. пелети. Със стандартното управление Ератовските горелки и Ivg-то мисля че имат проблеми, но не го твърдя на 100 % за това както написах да се изкаже колега с такава горелка.
mkosama - напреднал
-penata- написа:
Здравейте,някой случайно да е горил пелети Роса/Попово слънчогледови.Също така и Керпи.Искам мнения кои са по добри
Роса/Попово не произвеждат пелети а брикети ,пелети прави ойропак Попово имат 4 преси аз работя на една от тях,мисля че цената беше около 120лв/т в биг-беци и насипни
gnt69 - майстор
mkosama написа:
-penata- написа:
Здравейте,някой случайно да е горил пелети Роса/Попово слънчогледови.Също така и Керпи.Искам мнения кои са по добри
Роса/Попово не произвеждат пелети а брикети ,пелети прави ойропак Попово имат 4 преси аз работя на една от тях,мисля че цената беше около 120лв/т в биг-беци и насипни
Колко милиметра и само от люспа ли се произвеждат.
Поздрави. :partyman:
mkosama - напреднал
gnt69 написа:
mkosama написа:
-penata- написа:
Здравейте,някой случайно да е горил пелети Роса/Попово слънчогледови.Също така и Керпи.Искам мнения кои са по добри
Роса/Попово не произвеждат пелети а брикети ,пелети прави ойропак Попово имат 4 преси аз работя на една от тях,мисля че цената беше около 120лв/т в биг-беци и насипни
Колко милиметра и само от люспа ли се произвеждат.
Поздрави. :partyman:
6-8-10мм само от люспа са!
phantom_ - специалист
Като звънях да питам ми казаха че имат само 8мм наа биг бегове. Сигурен ли си че има и 6мм?
markoscbr - специалист
milenskior, приказвал съм с момчета ератовска горелка не може да гори сл.люспа твоята е на същия принцип , всъщност те горят но здръстват страшно много и през 30мин.чистене ееееееееее няма да и ставаш роб.Другия варянт да копираш човека от клипа УСПЕХ
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 36

Тема "слънчогледови пелети предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: