Много интересна и все по-често дискутирана тема.
martincho8002 - помощник
Здравейте.

Положихме саморазливна замазка в помещение в бетонен блок панелка. Помещението е 15 квадратни метра. Положихме 7 торби по 25 кг Ceresit DH Maxi (саморазливна за слоеве от 3 до 30 мм).
http://www.denicom.bg/p/doc/denicom-tho ... df-781.pdf

Настилката преди замазката беше циментова.

Оказа се, че последните една две торби са били в повече. Като резултат в края на полагането имам островче с по-високо ниво от останалата стая. Стените току що са боядисани, защото не го забелязвахме на време и ако се шлайфа сега с машина ще се прецакат стените, които са боядисани.

Може ли да се разлее нова саморазливна върху старата, при пложение, че разликата е повече от една седмица. Ще се хване ли хубаво за старата? Имам грунд. Как е по-добре, със или без?

Моля, за съвети.
Благодаря предварително.

Прикачен файл

IMG_20180224_124447.jpg
IMG_20180224_124447.jpg (99.17 KиБ) Видяна 7393 пъти

Прикачен файл

IMG_20180224_124444.jpg

Прикачен файл

IMG_20180224_124437.jpg

Прикачен файл

IMG_20180224_124431.jpg

Прикачен файл

IMG_20180224_124427.jpg
nikolov333 - майстор
За това не ги харесвам тия "саморазливни" замазки.. Предпочитам замазка по майки, понеже там няма мърдане, ако майките са ти точни. Във вашия случай не знам какво ще се получи с допълнителен слой. Правил съм супер тънка изравнителна замазка с теракол по майки, но и там има тънкости..
Lisko - майстор
Ако наемеш професионална машина която засмуква прахта, ще се реши проблема. Аз имах подобна дилема, поради по-гъсто което не разкарах своевременно с шпаклата. Мисля че притесненията са ти напразни. Ще хване и хоро ще играе. Като гледам как добре хвана на блажна боя. Но премисли пак - за едно островче - да се налива всичко около него? По-елегантно е да се изшлайфа, па ако и да струва някой лев.
kozl - майстор
чет май 24, 2018 1:31 amnikolov333 написа:
За това не ги харесвам тия "саморазливни" замазки.. Предпочитам замазка по майки, понеже там няма мърдане, ако майките са ти точни. Във вашия случай не знам какво ще се получи с допълнителен слой. Правил съм супер тънка изравнителна замазка с теракол по майки, но и там има тънкости..
Аз от днес почвам такава дейност. Майките са готови през 80 см. Очаквам слягане на теракола. Реших да смесвам теракол с кварцов пясък, обаче не ми харесва цената на пясъка, тя е малко по-висока отколкото на теракола, който купих, та съм в размисъл? И все пак взех 5 чувала по 25 кг. да направя сравнение м-у смесено и чисто. Та очаквам слягане на теракола и психически се подготвям за повторна добавка като тънка шпакловка за изравняване.

А преди това изциклих част от замазката с по-високи точки, на места към 6 мм и то без профи машина. С обикновен флекс и шайба за фрезоване на бетон. На лицето противопрашна маска. До флекса дека фърга най-мноо прахуляк профи прахосмукачка, ако се не лъжа Бош Газ24. Еми след малко пилене и нищо се не вижда и треба почивка за утайка :-D
И накрая се оказа, че не било нужно :x Майсторите вдигнали плочките с 8 мм разлика в нивото от единя край до другия в дневната и там де пилих най-мноо, после си платих теракола да го запълват :rolleyes:
шоп - майстор
пон фев 26, 2018 1:22 pmmartincho8002 написа:
Като резултат в края на полагането имам островче с по-високо ниво от останалата стая.
И колко е по-високо като сложиш един 2м мастар?

Какво ще е финишното покритие?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 22, 2019 6:49 pmшоп написа:
...

Какво ще е финишното покритие?



фев 26, 2018
КИМИ - специалист
пет ное 22, 2019 8:29 amkozl написа:

А преди това изциклих част от замазката с по-високи точки, на места към 6 мм...
6mm. си стъргал със шлайф и 2 тона прах от замазката за под плочки??!! Хахахахахах. :-D

Тема "Саморазливна замазка проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: