Най - вълнуващия въпрос зимно време.
startx - специалист
Nikt написа:
startx написа:
burner написа:
Може да е пресостата. Май ако се запуши, дава тази грешка. Един прозрачен маркуч води до него. Не знам при бърнита как е, но при други камини има такъв и дава грешки, ако е запушен. Решението е просто - откача се маркуча към него и се продухва с уста. Може да се е запушил при почистването.
Силно ме съмнява ;)
Аз като новобранец мисля да изкажа мнение.Преди седмица и на мен ми да тази грешка почистих гофрата но пак продължи.И така два три пъти.Реших да откача гофрата която влиза във комина и повярвайте ми изпада толкова много пепел която се бе навлажнила и затапила кумина.Сега е ок но мисля от време на време да хвърлям по едно око ако остана на пелети де все още ги обмислям нещата,сега ще видя и със стайния термостат как е и ще пиша.Лека вечер.
Сложи си иноксов кюнец на ф80 ако не е голямо разтоянието пък и да е голямо ... гофрето задържа защото не е гладко , грешката я дава когато е запушен комина или когато камината работи без комин ( директно навън ) в зависимост от монтажа на коминните тела навън има усложие при силен вятър да набива в тях тогава също дава грешката ... персостат много рядко се прецаква ...

Поздрави !
Nikt - напреднал
startx написа:
Nikt написа:
startx написа:

Силно ме съмнява ;)
Аз като новобранец мисля да изкажа мнение.Преди седмица и на мен ми да тази грешка почистих гофрата но пак продължи.И така два три пъти.Реших да откача гофрата която влиза във комина и повярвайте ми изпада толкова много пепел която се бе навлажнила и затапила кумина.Сега е ок но мисля от време на време да хвърлям по едно око ако остана на пелети де все още ги обмислям нещата,сега ще видя и със стайния термостат как е и ще пиша.Лека вечер.
Сложи си иноксов кюнец на ф80 ако не е голямо разтоянието пък и да е голямо ... гофрето задържа защото не е гладко , грешката я дава когато е запушен комина или когато камината работи без комин ( директно навън ) в зависимост от монтажа на коминните тела навън има усложие при силен вятър да набива в тях тогава също дава грешката ... персостат много рядко се прецаква ...

Поздрави !

Това със задържането на гофрата и аз си мисля че е така защото си я почиствам доста чести.Ще го преправя но в края на сезона. :wink:
Raij - специалист
Пробвайте тези

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (22.71 KиБ) Видяна 1943 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (26.23 KиБ) Видяна 1943 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (23.19 KиБ) Видяна 1943 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (22.04 KиБ) Видяна 1943 пъти

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (21.51 KиБ) Видяна 1943 пъти
Raij - специалист
А07 да е 0 а не 1 моя грешка :x :x :x

Прикачен файл

6.jpg
6.jpg (19.73 KиБ) Видяна 1943 пъти
Последна промяна от Raij на пон мар 05, 2018 2:31 pm, променено общо 1 път.
startx - специалист
Raij написа:
4ф7о980-09-тш

каква е целта да негасне ? каква температура на водата ще постигнеш с 0,6 ?
Nikt - напреднал
Здравейте всички. Реших да остана и следващия сезон на пелети но мисля да продам моя BURNit PM Comfort plus 25 kW и да си взема автоматизирана система котел плюс горелка.От каминката съм мн доволен свалих разхода и се замислих за следващия сезон.Камината е нова няма никакви забележки или драскотини.Ако някой прояви интерес 0885 36 44 74.След сезона ще бъде почистена от фирмата която и направи първото запалване и ще ми презавери гаранцията за още една година.Ако не мога да я пласирам здраве да е ще си остана с нея.Всичко хубаво засега,чакам стайния термостат марката е bboilrf (мисля че е добър избор) и ще ви пиша резултат след няколко дена.
startx - специалист
Nikt написа:
Здравейте всички. Реших да остана и следващия сезон на пелети но мисля да продам моя BURNit PM Comfort plus 25 kW и да си взема автоматизирана система котел плюс горелка.От каминката съм мн доволен свалих разхода и се замислих за следващия сезон.Камината е нова няма никакви забележки или драскотини.Ако някой прояви интерес 0885 36 44 74.След сезона ще бъде почистена от фирмата която и направи първото запалване и ще ми презавери гаранцията за още една година.Ако не мога да я пласирам здраве да е ще си остана с нея.Всичко хубаво засега,чакам стайния термостат марката е bboilrf (мисля че е добър избор) и ще ви пиша резултат след няколко дена.
Я пак напиши какво топлиш , апртамент , къща , обем м3 ? изградена система брой радиатори ?
Raij - специалист
startx написа:
Raij написа:
4ф7о980-09-тш

каква е целта да негасне ? каква температура на водата ще постигнеш с 0,6 ?
Работи по Т на водата и в по топло време когато затворят термоглавите се гаси и след малко пак пали и достига бързо зададената Т и пак гаси. Това е за топло време. Иначе са слаби подаванията на пелети. В зависимост от времето влиза в нормален режим на работа за 1ч, 2ч или 3ч. защото гори от 5ч. сутрин до 22ч. вечер (онзи ден при -12 стигна зададената Т чак в 8 часа). 3-ти последен етаж 62м2 чиста площ. Изолация 50%на50% 3бр. Тип 22 2000х600 и 6 ребра и бойлер в банята. :shock:
Последна промяна от Raij на нед мар 04, 2018 9:54 pm, променено общо 1 път.
Nikt - напреднал
startx написа:
Nikt написа:
Здравейте всички. Реших да остана и следващия сезон на пелети но мисля да продам моя BURNit PM Comfort plus 25 kW и да си взема автоматизирана система котел плюс горелка.От каминката съм мн доволен свалих разхода и се замислих за следващия сезон.Камината е нова няма никакви забележки или драскотини.Ако някой прояви интерес 0885 36 44 74.След сезона ще бъде почистена от фирмата която и направи първото запалване и ще ми презавери гаранцията за още една година.Ако не мога да я пласирам здраве да е ще си остана с нея.Всичко хубаво засега,чакам стайния термостат марката е bboilrf (мисля че е добър избор) и ще ви пиша резултат след няколко дена.
Я пак напиши какво топлиш , апртамент , къща , обем м3 ? изградена система брой радиатори ?
25kw котел.Лира 500/1200 ,2 радиатора(стоманени)22 600/1600,1 радиатор 22 600/1800 и 100л. бойлер.Къща 80м3 без изолация,има само дограма засега,събирам парички за изолация която мисля да си сложа сам.Имаш ли нешто в предвид колега смисъл като съвет?
startx - специалист
Nikt написа:
startx написа:
Nikt написа:
Здравейте всички. Реших да остана и следващия сезон на пелети но мисля да продам моя BURNit PM Comfort plus 25 kW и да си взема автоматизирана система котел плюс горелка.От каминката съм мн доволен свалих разхода и се замислих за следващия сезон.Камината е нова няма никакви забележки или драскотини.Ако някой прояви интерес 0885 36 44 74.След сезона ще бъде почистена от фирмата която и направи първото запалване и ще ми презавери гаранцията за още една година.Ако не мога да я пласирам здраве да е ще си остана с нея.Всичко хубаво засега,чакам стайния термостат марката е bboilrf (мисля че е добър избор) и ще ви пиша резултат след няколко дена.
Я пак напиши какво топлиш , апртамент , къща , обем м3 ? изградена система брой радиатори ?
25kw котел.Лира 500/1200 ,2 радиатора(стоманени)22 600/1600,1 радиатор 22 600/1800 и 100л. бойлер.Къща 80м3 без изолация,има само дограма засега,събирам парички за изолация която мисля да си сложа сам.Имаш ли нешто в предвид колега смисъл като съвет?
С котела ще вдигнеш разхода а самите ти отоплители нямат и 25 kw-а ;) ако с камината постигнеш разход от чувал и половина на денонощие в това време не си и мисли за котел , освен ако не се насочваш да гориш и слънчоглед ... тогава съм съгласен за смяната ;) но трябва да си купиш и хубава горелка която се чисти ...

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: