• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 63
Ел. инструментите. Консумативи.
Kumay - майстор
koveslav написа:
Kokar написа:
Както се предполагаше, втулката на обтегача се счупи още на първия резервоар масло.
Повече МАКИТА през крив макарон... Що ли изневерих на себе си...?

Не ме грее, че имали резервни части - Щтила за Н-брой години продължава да ми служи без сервизна намеса.
Коя е тая чуплива втулка,бе човек.Аз за пет години нищо не успях да счупя.Убеден ли си,че машината е виновна?
И аз се питам същото!
Kokar - специалист
Отчупи се втулката, която влиза в дъската и опъва веригата.
Отзивите в Амазон са затрупани с този проблем...

Режа дърва от години. Може е да не е както трябва, но с Щила няма проблем.
Тази втулка очевадно е много тънка, вероятно и металът от който е излята е крехък.
Както се казва, когато фактите говорят...
Фитилчо - майстор
fore написа:
Че то тогава Лидлската ще че окаже по здрава.
Стига говорил глупости бе :shock:
Фитилчо - майстор
koveslav написа:
Коя е тая чуплива втулка,бе човек.Аз за пет години нищо не успях да счупя.Убеден ли си,че машината е виновна?
Както винаги, предполагам проблема е в новото производство ! колкото по нов модел, толкова по долям боклук.
ZEDYCUS - майстор
По скоро в подмяната на оригинална шина и верига с друга. При наличие на оригинални(единствения кусур им е цената, не качеството) от къв зор да сложи други шина и верига, при положение че вече преправени с един или два нови прешлена не стават и за другата резачка. Да спести от едното, се е набутал с нова втулка. Тя пък много скъпа цели 3-4 лв. Ма то кефа цена няма, а после марката виновна. :butthead:
Kokar - специалист
Не съм подменял нищо. Оригинален комплект! Плюс Щилско масло. Първи резервоар.

Машинката работеше много добре. Дори, по-тънката верига си има своите предимства...
Станалото-станало. Сега трябва да търся гаранцията от Амазон или да се оправям (плащам) на място.
Режа основно габър, който е твърдо дърво. Явно, ще трябва специално отношение за в бъдеще. Неприятно.
ZEDYCUS - майстор
Я направи една снимка на тази прословута втулка на машината(на един днескашен вестник). Как тъй ще се счупи като веднъж натегната веригата не се пипа повече, щото няма нужда. При рязане може да се скърши само ако не е стегната шината с другата гайка. Така и не казваш как точно се счупи, колко си натягал и кога, за да се случи. Нещо не ми хваща вяра, по темите пишат, ги вдигат хора , с по едно две мнения или стари никове с малко мнения. Писали един път преди години и изведнъж наново прописали. :goodman:
Kokar - специалист
Приемам, че не съм затегнал основната гайка и усилието се е поело от счупената втулка. Моя вина...
Мир да има...
Благодаря за съветите!
От много години не купувам вестници, ZEDYCUS.
ZEDYCUS - майстор
Е поне телефон,камера, фотоапарат нямаш ли?
Kokar - специалист
Една снимка с отремонтиран обтегач срещу 7.12 лв. (2.61 е обтегача).
На снимката съм сложил и счупената втулка. Видимо е с по тънка "шийка".

Сега вече има опасност да скъсам резбата от натягане на основната гайка за да не се предава момент наоколо :yawinkle:

Прикачен файл

makita.jpg
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 63

Тема "електрически верижен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: