• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
georgi82 - специалист
Външния вид няма никакво значение защото въпросната дупка под площадката си има врата и абсолютно нищо няма да се вижда, този съд е екстра ама да е 1 кубик да речем с такава по неправилна форма за да може да се завре в дупката,а за съд под водостока ми не е оферта, защото от него водата преминава в единия край на площадката и отива под нея а на самата площадката лятото има басейн масички столове люлки и един какъвто и да е съд едно че няма място и за него, ами и би загрозил цялата работа.
optimeon - специалист
Благодаря ви за съветите!
Antonii - майстор
Този начин който сте решили още в началото за съхранение на вода е достатъчно удачен.
Даже се продават готови басейни базирани на този принцип.
Ако ги имате нещата под ръка това е най-евтиното решение.
Даже ако мястото позволява може да се вкопае и покрие, за да не се изпарява водата лятото.
Последна промяна от Antonii на нед мар 18, 2018 4:27 pm, променено общо 1 път.
georgi82 - специалист
Ами и на мен така ми се струва и мисля, че освен най-евтино, ще е и най-практично единственото което ме притеснява при препълване на съда как да му измисля преливник, а не просто вода да прелива и да тече навсякъде,че мястото е такова, че може да влезе вода където не трябва.
Antonii - майстор
Е сега като вали водата накъде ходи?
georgi82 - специалист
Сега водата от водостока и площадката се събира в единия ъгъл на площадката(най-ниската точка) и от там през тръба ф50 под земята с няколко колена отива в градинките мога да я отклоня веднага след излаза и от земята във въпросния съд под площадката, но ако той прелее има опасност водата да отиде в мазетата и парното помещение на къщата.
chapara - майстор
Чети м/у редовете :wink:
viewtopic.php?f=22&t=56721&p=850134&hilit=%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0#p850134
kr1100 - майстор
georgi82 написа:
Е с тези размери как да го набутам в мястото което имам?
кирка и лопата нямаш ли ?
nikolson - майстор
Той и да има, подозирам че е някаква веранда на 60 см над земята.
georgi82 - специалист
Купувам колкото искате кирки и ги подарявам на всеки който успее да изкопае повече от 25-30 см,къщата и всичко около нея е на скала и има само по 20-30 см земен насип,иначе до сега да съм си изкопал и да не съм ви занимавам с тези неща.
  • 1
  • 2

Тема "Направа на водосъдържател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: