• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
вчера набучих семена за 2 реда в оранжерията.
plamen6703 - майстор
Какви сортове домат садиш?
miroki - майстор
Аз розов гигант. И други разбира се, но все изпробвани и взети семена от произведени домати от предната година. От магазина семената обичайно не стават за ползване после. А често не са това което трябва.
preslav - майстор
miroki написа:
Аз розов гигант. И други разбира се, но все изпробвани и взети семена от произведени домати от предната година. От магазина семената обичайно не стават за ползване после. А често не са това което трябва.
Чини ми се малко рано за подготовка на разсад на домати, а и не ми става ясно как се прави разсад от миналогодишни хибридни домати.
miroki - майстор
preslav написа:
miroki написа:
Аз розов гигант. И други разбира се, но все изпробвани и взети семена от произведени домати от предната година. От магазина семената обичайно не стават за ползване после. А често не са това което трябва.
Чини ми се малко рано за подготовка на разсад на домати, а и не ми става ясно как се прави разсад от миналогодишни хибридни домати.
Така е кръстен, никъде не съм казвал хибрид.
От магазина може и да са хибридни. От как съм се родил освн купени семена си държа от сортове, които стават. И са пробвани няколко години. Също разменяме между познати. Някои ранни сортове понякога купувам смена. Има и такива, които вече изгубих. Като леко лилавеещо с форма на сърце. (Биволско сърце му казвахме) От начало наричах него за розов домат. Възмножно най-вкусния домат, но нетран.
Аз също сея след 15 ти. Но в малко количество съм сял сега в неделя, за баща ми, че си ги прецакал. После се пикира в парник (април). За да може юли да има за масата.
krismarg - специалист
Времето на засяване зависи от местоположението (за полско производство). В Шуменско в края на февруари, началото на март, а навън след 6 май, че дотогава все има студени нощи. В Бургаско началото на февруари..., т.е. няма правило.
Аз залагам по-ранните около 20 февруари, а днес заложих биволското.
kr1100 - майстор
plamen6703 написа:
Какви сортове домат садиш?
Сърцето на Албенга, Розов Гигант, БГ трапезен, Стара Мечта. Тази година за проба Волско сърце и Розов дар.
Догодина Албебгата няма да я сея. Уж е ранна, а разсада седа е едва 3-4 см , докато на БГ трапезен е над 7-9см , а са сяти в един ден семената и са в "килийки" една до друга. От Розовия гигант съм доволен, както и от БГ трапезен.
Ст.мечта, БГ трапезен и Розов дар са на Флориан: Сърцето на Албенга и Розов гигант са на Дар, а Волско сърце Superior Сърбия /за първи път тази година/. Пиша на кои "производители" на семена са защото има разлика при различните.
Краставици Тести грийн и Гергана. като при засаждането редувам Т.г. ,Гергана,Т.грийн. Т.грийн няма грешка от 100семена -100 изникнзли.
Герганата в оранжерия при ази подредба завързва / имам комарници на вратите и тази година ще сложа на капандурите. Мрежата е с/у белокрилката и Тута абсолюта та.
До макс. 10.04 трябва да съм оскубал лук,чесън и слатките и да съм провел сярна атака./ консервени кутийки 4 бр по дължина с фитил вестник и плат напоени с малко бензин и посипани със сяра на прах . 1 запалена боринка и спринт от кутийка до кутийка и като тапа навън затръшвайки вратата.След 2 дена проветрение през мрежата.
После торене с торф и окопаване. лошото е ,че няма торф наличен . Латвийски торф бала към 45 кг , забравих 200 или 240л =27лв , тази година 28-29лв.
п.П. в събота в оранжерията 25 гр, почвата на 5-6 см дълбочина 15-15,6 гр, вчера по обяд в оранжерията 15-16 гр, почвата на 5-6 см дълбочина 10,5 гр.
zmiori - специалист
Вчера звъннах на моя "разсад" каза ако искаш ела на 28.03 ма по добре след 10-тина дни че в земята е доста студено тази година. Смятам да го послушам.
miroki - майстор
Каква земя, сее се в кофички -саксии.
  • 1
  • 2

Тема "Кога се прави разсад от домати?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: