Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kGitsov - специалист
Здравейте,

В процес на много основен ремонт съм и се натъкнах на един много сериозен проблем.
В банята имам два отдушника, не комини, не отдушник и комин, а два отделни отдушника, които заемат супер много място, защото са в двата края на щранг клетката и са с приблизителни размери на тялото 33х33 см. Представете си го това чудо лепнато посредата на дългата стена при баня 4 кв.м.

Старата инсталация за уредите в банята и кухнята минават през тях, което им намалява осезателно светлия отвор. Например на този зад т. чиния тръбата ф110 минава със коляно 90* през нея и 3/4 от отвора е запълнен.
Отдругата страна тръбите на душа и на мивките в кухнята и банята също и там е мрежа, ала спайдърмен. Тръбите са ясни и ще изчезнат, обаче ми пречат телата, защото душа става много неудобен. Преди това е имало вана и там е стояла батерията, но сега искам да сложа душкабина и единият поне ми пречи супер много, за другия ми е все тая, въпреки че е нефункционален.

Искам да бутна телата при мен и на тяхно място да заустя тръба ф160 и с монтажна пяна да я уплътня, след което с кутия от гипскартон, да прибера целия пакет на разстояние около 18 см от стената. С което печела 12 см в дълбочина и 12 см от другата страна от ъгъла към кутията. Там където ще е душа ще имам вграден душ (или както му се вика) и отделно това ще вдигне отпред една предстенна обшивка около 8-9 см и комина ще надстърча около 10 см, което значително ме оправя в живота.

Въпросът е дали така изпълнено чудото ще работи и дали на долните етажи ще имат читава вентилация. Напомням че сега като светна надолу и виждам гора от тръби, а този зад кенефа е на 10% проходим.
chapara - майстор
kGitsov написа:

Въпросът е дали така изпълнено чудото ще работи и дали на долните етажи ще имат читава вентилация. Напомням че сега като светна надолу и виждам гора от тръби, а този зад кенефа е на 10% проходим.
Ще работят, ако въобще и сега работят :roll: :wink:
kGitsov - специалист
Ми явно работят, защото резко пристигна миризма на пръднята на 6 етажа отдолу :toimonster:
Обаче искам да споделя друго, добре че разкъртихме целия пакет (отдушник-щранг-отдушник)

Оказа се че вертикалните тръби са пълен провал! АМА ПЪЛЕН! Хубавото е че съм на 7 от 8 етажа и ще сменя моите и на този над мен и ще съм спокоен че няма да ми наводни главата...
В моята дължина има поне 4 такива мехури, които са пред пръсване!

Прилагам снимка:

Прикачен файл

truba-vertikala.jpg
тръба-вертикала
truba-vertikala.jpg (29.59 KиБ) Видяна 2111 пъти
kozl - майстор
kGitsov написа:
Здравейте,В банята имам два отдушника, не комини, не отдушник и комин, а два отделни отдушника, които заемат супер много място, защото са в двата края на щранг клетката и са с приблизителни размери на тялото 33х33 см.

Старата инсталация за уредите в банята и кухнята минават през тях, което им намалява осезателно светлия отвор. Например на този зад т. чиния тръбата ф110 минава със коляно 90* през нея и 3/4 от отвора е запълнен.
Отдругата страна тръбите на душа и на мивките в кухнята и банята също и там е мрежа, ала спайдърмен. Тръбите са ясни и ще изчезнат, обаче ми пречат телата, защото душа става много неудобен. Преди това е имало вана и там е стояла батерията, но сега искам да сложа душкабина и единият поне ми пречи супер много, за другия ми е все тая, въпреки че е нефункционален.

Искам да бутна телата при мен и на тяхно място да заустя тръба ф160 и с монтажна пяна да я уплътня, след което с кутия от гипскартон, да прибера целия пакет на разстояние около 18 см от стената. С което печела 12 см в дълбочина и 12 см от другата страна от ъгъла към кутията. Там където ще е душа ще имам вграден душ (или както му се вика) и отделно това ще вдигне отпред една предстенна обшивка около 8-9 см и комина ще надстърча около 10 см, което значително ме оправя в живота.

Въпросът е дали така изпълнено чудото ще работи и дали на долните етажи ще имат читава вентилация. Напомням че сега като светна надолу и виждам гора от тръби, а този зад кенефа е на 10% проходим.
Това е простотия.Както и къртенето на шайби и колони, за да се скрият на всяка цена тръбите.
Подутите тръби изглеждат полипропиленови. Вероятно са сменяни и не са оригинално изпълнение при въвеждане в експлоатация на сградата :? Което може би означава, че простотиите са сътворени в последствие при ремонтите на санитарните помещения.
Ей на пример от блок на 9 етажа, на последния етаж тоя строшил вентилационния щранг и го заместил с тръба Ф110, за да си намести ваната и не е добре положението с вентилацията на банята.
kGitsov - специалист
kozl написа:
Това е простотия.Както и къртенето на шайби и колони, за да се скрият на всяка цена тръбите.
Подутите тръби изглеждат полипропиленови. Вероятно са сменяни и не са оригинално изпълнение при въвеждане в експлоатация на сградата :? Което може би означава, че простотиите са сътворени в последствие при ремонтите на санитарните помещения.
Ей на пример от блок на 9 етажа, на последния етаж тоя строшил вентилационния щранг и го заместил с тръба Ф110, за да си намести ваната и не е добре положението с вентилацията на банята.
Няма да се къртят шайби и колони... :partyman:
Сградата е панел от 1974 г.
Тръбата дето съм показал е полипропиленова и е сменяна от някакви измекяри, които са дали на пенсионерите в блока най-ниска цена.
Дано да е само при мен това парче толкова зле. :vom:
chapara - майстор
kGitsov написа:
Дано да е само при мен това парче толкова зле. :vom:
Не се ли замисляш да замениш всички тия тръби след като имаш достъп :?

Тема "Корекция на отдушници в баня - панел 1974 г." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: