Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
drekinov написа:
......Това което ми хрумна на първо време е на подбран контактен излаз да се размени нулевия и заземителния проводник и да се пробва включването на лампа.....
:) Да не прозвучи обидно , но "пробната ламБа" е измислена преди повече от 78 години ! С никакви разменяния не се занимавай , че ей сега те вкарваме в "бисерите" !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
drekinov - напреднал
Въобще не се обиждам :)
Даже прочетох във форума малко мнения за и против пробните лампи и че могат да бъдат опастни или даже са забранени.
За тест на ДТЗ изглеждат перфектно приспособление.
nikolov333 - майстор
drekinov.. тръгнал си по моя път и като гледам и ти ще се образоваш с четене.. Съвсем сериозно ти го казвам.. Има много изписано във форума и темата за ДТЗ е една от най-големите, като обем, та ако можеш да разсъждаваш и изчетеш всичко написано за да отсееш полезните мнения в нея и с малко помощ, за някое и друго питане, ще ти се изяснят много неща, неясни и за професионалистите.. Например, миналото лято спорихме в една тема, че допира между нула и заземяване в контактен излаз след ДТЗ нямало да изключи защитата му. Е ами изключва си я, като стой та гледай и ако си сигурен на кой щтифт ти е нулата в контакта и я допреш до заземителните пластини, би трябвало да ти изключи ДТЗ-то. Аз винаги свързвам фазата на левия щифт като си срещу контакта, макар че на практика няма значение,но се водя по вътрешното окабеляване на стандартните захранващи кабели за компютри и някой домакински уреди с капсулован щепсел..
valentino76bs - майстор
drekinov написа:
Въобще не се обиждам :)
Даже прочетох във форума малко мнения за и против пробните лампи и че могат да бъдат опастни или даже са забранени.
За тест на ДТЗ изглеждат перфектно приспособление.
С пробна лампа не можеш да разбереш дали дтз работи КОРЕКТНО!Може да се ориентираш около около!Има си уреди за тест на ДТЗ-та.Трудовите медицини с ОКС правят такива тестове също
Иначе пробната лампа си е класика в жанра ,лично аз никога не се разделям с нея. Ръчно ми е направена с 2 малки лампи по 25 вата последователно с пластмасов прозрачен предпазител отгоре.
muhala - майстор
Аз съм връзвал пробна лампа между фаза и земя, за да видя колко бързо изключва ДТЗ-то.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5mJgyB8kcCg[/youtube]
LubomirG - помощник
Здравейте, има нужда от съвет. Имам монтирани два катодни отводнителя в две отделни табла с отделни захранвания. Спазени са всички изисквания.
Но като погледнах параметрите записани на тях и съответно в каталога на производителя ABB са за напрежение 400/690 V.
Моделите са OVR T2 40-440 C и 2CTB803973R1400 OVR T2 3N 40-440 P QS
Това е каталога им https://search-ext.abb.com/library/Down ... ion=Launch
Моля, за мнение дали защитават правилно оборудването ми.

Тема "Катоден отводител в апартаментно табло ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: