• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
BLUEPUPIL-2 - специалист
stridata написа:
1.Вън - чакам да се затопли и копая дренаж до под основите, оказа се че са на 900мм. Ще го копна до 1200-1300мм? И ще почета малко за да си го направя като хората. Ще помисля и за нещо м/у къщата и пътеките......
Бъркам ли някъде????
Времето се стопли и сигурно си почнал да копаеш дренажите. В допълнение на колегите ето ти няколко финални практични съвета, за да може дренажа да работи доста години напред, без да се затлачва или запушва.
BLUEPUPIL написа:
Геотекстила да е нетъкан(non woven). И при глинести почви между геотекстила и почвата да се сложи мин. 10см. слой пясък.
BLUEPUPIL написа:
Ако ползвате за дренаж гофрирани тръби(corrugated pipe) отвътре трябва да са почти гладки. Дренажните тръби се почистват от фирми със специални "топки" или "прасета", който липсват по нашити земи, затова се правят по широки ревизионните шахти и в тръбата преди полагането и се слага негниещо въже, с което при почистване се издърпва главното въже за което е закачена голяма гъба или нещо подобно.
BLUEPUPIL написа:
Ако, не слагате геотекстил има опасност от корени.
BLUEPUPIL написа:
Eдин от видовете перфорация на дренажна тръба.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (31.51 KиБ) Видяна 2372 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
100.jpg
100.jpg (7.7 KиБ) Видяна 2372 пъти
Прикачен файл:
200.jpg
200.jpg (8.74 KиБ) Видяна 2372 пъти
Прикачен файл:
300.jpg
300.jpg (10.05 KиБ) Видяна 2372 пъти
Прикачен файл:
400.jpg
400.jpg (9.68 KиБ) Видяна 2372 пъти
Прикачен файл:
500.jpg
500.jpg (14.11 KиБ) Видяна 2372 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1a.jpg
1a.jpg (68.75 KиБ) Видяна 2371 пъти
Прикачен файл:
2a.jpg
2a.jpg (28.54 KиБ) Видяна 2371 пъти
Прикачен файл:
3a.jpg
3a.jpg (70.5 KиБ) Видяна 2371 пъти
EDI - майстор
Последното прилича на "лисича опашка".Виждал съм 24 метрова във водопроводната тръба на едно село.Докато я намерят ВиК-то, голям зор беше.
kvd74 - специалист
Привет на всички,
съседката прави някакъв дренаж и изолация и по- точно зет и го прави, което много ме изненада, защото не е спец. Каквам " някакъв", защото ми се стори доста неправилно, но и аз не съм никакъв разбирач, просто така мисля.
Та, вижте и преценете. Намазали са основите ( дялан камък и отдолу безформен бетон) с хидроизолация, но не добре до долу, и сега лепяха воалит вертикално, но той просто виси във въздуха залепен само отгоре на гладките камъни, а отдолу просто няма как да легне. Греят го и притискат, ама просто няма къде да се хване.
След това и мембрана са приготвили, но мисля, че при зариването обратно ще се пробие от натиска върху "ръмбавите" основи.
Иначе има дрен. тръба, пясък и филц.
Как мислите, правилно ли е?
Прикачен файл:
IMG_20180921_180448.jpg
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Влага в Приземен етаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: