Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, една от стените в банята със широчина 1 метър е дранещо крива и трябва да се изправи. Прилагам снимки. Започваща отдолу до височина 75 см. стената е права. От там нататък се накланя назад, като в горния край оклонението е 8 см. Стената е бетонна, част от земетръсната шайба на блока и разрушаване и повторно зидане не е възможно. Какви са вариантите за ремонт? Гипсокартони, фибрани и други такива боклуци не ме устройват. Имало някакви циментови плоскости и т.н....
Изображение

Изображение

Изображение
gnt69 - майстор
sathv написа:
Здравейте, една от стените в банята със широчина 1 метър е дранещо крива и трябва да се изправи. Прилагам снимки. Започваща отдолу до височина 75 см. стената е права. От там нататък се накланя назад, като в горния край оклонението е 8 см. Стената е бетонна, част от земетръсната шайба на блока и разрушаване и повторно зидане не е възможно. Какви са вариантите за ремонт? Гипсокартони, фибрани и други такива боклуци не ме устройват. Имало някакви циментови плоскости и т.н....
Хоросан.
a_stoev - майстор
Циментова мазилка, но набий шипове ф6 да не вземе да падне на цяла плоча. Шприцвай с рядък силен разтвор.
Не ми се мисли колко стотин кила разтвор е това.

Другия вариянт са разните циментови плоскост, но не им знам търговските имена. Има ги по магазините за ГК и профили, те са си точно за мокри стени.
Hoвoceлckи - майстор
a_stoev написа:
Не ми се мисли колко стотин кила разтвор е това.
До 0,75м височина е право. Нагоре да има ~1,5м. Призмата, която би го изправила идва към 0,06м³. Т.е. 6 кофи. Колко ли биха могли да тежат :?:
sathv написа:
... разрушаване и повторно зидане не е възможно.
Ами ако ти се зида - зидай пред нея без да разрушаваш основната :idea:
А плочки къртят ли ти се?
Duke_BG - специалист
a_stoev написа:
Циментова мазилка, но набий шипове ф6 да не вземе да падне на цяла плоча. Шприцвай с рядък силен разтвор.
Не ми се мисли колко стотин кила разтвор е това.

.....
само че окачи на шиповете една заварена поцинкована мрежа за замазки
рашкета - специалист
Абе, Вие тотално изчатъркахте.

Измазването нито ще е трудно, нито дълго. МАЖИ...
Hoвoceлckи - майстор
Чакай. Върху плочките ли?
jekasus - майстор
Аз пък казвам - вградена структура, като не иска гипскартон, значи аквапанел и никакви мазилки не трябват.
Или структура за вграждане в стена - кеф ти тухли, кеф ти итонг...
zz_stefanov - майстор
sathv, не случайно те попитаха дали ти се къртят плочки. Каквото и да намислиш, ще си докараш основен ремонт на банята.
Ако не искаш това, окачи една ъглова етажерка там, нареди я с шампоани и поне ще си визуално ОК :)

Тема "Как да изправя крива стена в банята." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: