• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
shotik - майстор
Това е едно много кофти положение, някъде се люпи, някъде не може , чистиш с телена четка колкото може и после със шкурка , някоя ситна,ама колко ,сам ще прецениш да матираш цялата повърхност и да обезмаслиш и боядисаш.
nautilus33 - майстор
И мен така ме посъветваха, но дали ще държи добре, или е въпрос на късмет?
shotik - майстор
Зависи от предбояджийската работа, сега се сетих и за почистване със ситен пясък с песъкоструйка .
nautilus33 - майстор
Ясно. Иначе работил ли си с боя на Мегахим(практика, алкидна или блажна боя), защото ми се видя сравнително евтин вариант.
shotik - майстор
Аз съм разбрал от опит ,че със сребърен феролит и синя алкидна боя става много добро покритие и цвят и почти всички велосипеди , които боядисвам ползвам този състав , може в различни отношения и става по-тъмно или по- светло.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Спомням си за този твой пост, но на същият въпрос в магазина ми отговориха, че сребърният феролит не може да се смесва с друга боя за получаване на друг цвят :?
Иначе смят да опитам със сребърен феролит е черна боя, но не знам доколко ще успея да го докарам до чере цвят, защото това е цветът, който ми трябва.
shotik - майстор
Феролита е на алкидна основа и с алкидни бои може да се бърка на смес. За черна боя да се смеси с феролит ,вероятно ще стане сива, не може да е черна.
Черна алкидна , може и още един пласт безцветен алкиден лак .
nautilus33 - майстор
Благодаря отново. Най-вероятно ще е без лак, защото търся матов ефект. С лака ще се гланцира. Иначе другият вариант е за тъмно синьо, и тогава ще е гланц, че металик май бая скъпичко ще излезе.
nautilus33 - майстор
И така, продължавам с ремонта :)
Решил съм, както писах, да боядисам и каплите, които имат хром покритие, като почнах да надирам със шкурка. Обаче спиците ми създават доста проблеми и не знам как ще боядисам каплите(шините), без да назацапам спиците. То има как, но е много игра. Та, някой може ли да каже много ли сложно ще е да ги наплета наново каплите, ако махна спиците, за да ми е по-лесно. Ще си ползвам същите спици-само 3 ще сменя понеже се скъсаха. Доколкото виждам, има някаква последователност от 3, т.е. спиците от една и съща страна на хъба, са през 3. Та, ако някой е наплитал капли, ще се радвам да сподели малко опит, защото утре ще имам време и ми се ще да го направя това упражнение. Също така, как да премеря, че хъба(движението, или както му се казва), е точно по средата на каплата.
plamen6703 - майстор
Разгледай този материал http://sheldonbrown.com/wheelbuild.html но по-добре не махай спиците. ще срещнеш сериозни затруднения да наплетеш отново каплата и в крайна сметка ще се наложи да даваш някой 15-20 лв. да я наплете отново :wink: :partyman:
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: