Ел. инструментите. Консумативи.
vlado79 - специалист
Имам настолен циркуляр с големина на диска 255мм...ако сложа диск за метал...мога ли да го ползвам и за това?
2100 вата е...доста силен.Понеже не съм сигурен и за това питам.
Изображение
Kumay - майстор
Оборотите не са подходящи.
И би ли си прецакал плота със стружките?
vlado79 - специалист
Какви обороти са подходящи?
Kumay - майстор
vlado79 написа:
Какви обороти са подходящи?
Не съм сигурен, но за 255 диск предполагам до 2 000 об/мин.
vlado79 - специалист
Машината е на 5000 оборота в минута на празен ход.За плота...няма как да се съсипе мисля ако се сложи някаква преграда да не се мятат стружките.Или да си избия от главата тая идея?!
Гледах в тубата...един Поляк как си направи ръчния циркуляр на стойка и с диск за метал.
https://www.youtube.com/watch?v=DHMBhm059_4
Chefo77 - майстор
Сигурен ли си, че ще кажеш на стружките къде точно да идат, та да сложиш преграда на пътя им?
vlado79 - специалист
Абе , че не съм...не съм ама кво па да му стане нали е алуминиево цялото по тоя циркуляр...
Май ня стане тая да шибам дявола по тоя начин.
Окей тогава...тая дреболия за непрофесионални домашни цели 1-2 пъти в месеца ще може ли да реже профили до към 5x5x3мм да речем и по малки.
https://cirkuljar-za-metal.pazaruvaj.co ... 152290143/
Chefo77 - майстор
Не виждам причина да не стане.
krasko_ood - специалист
В е маг потърси еволюшън
Christo - майстор
В работата имаме пендула Макита. Имахме колега с мнооого дебела глава. Купи точно такъв диск и взе да реже железни винкели. В резултат разтопи платмасата на плота, която е около зоната на потапяне на диска, както и пластмасовия прозрачен предпазител около диска. Изскачаха искри, все едно режеш с ъглошлайф. И самият диск не ставаше за нищо след 5-6 сряза. Има пендули специално за метал. Дисковете са с много по-ситни зъби и оборотите са 50-60 в минута.

Тема "Настолен циркуляр - пендула" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: