• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко за дърводелството
kendal - специалист
В кое село,Шишманци ли?
mavryt4o - майстор
kendal написа:
В кое село,Шишманци ли?
да и не вярвам само тук да я има тази ,,екстра'' ☺
mavryt4o - майстор
kendal написа:
В кое село,Шишманци ли?
хм :? уж съм дискретен (нали съм в сивия сектор)изпуснал съм се някаде ...
kendal - специалист
Борко,няма как да си дискретен приятелю,нета е опасно нещо :-D ,току виж съм пристигнал неканен за обмяна на творчески идеи :cool: .
mavryt4o - майстор
kendal написа:
Борко,няма как да си дискретен приятелю,нета е опасно нещо :-D ,току виж съм пристигнал неканен за обмяна на творчески идеи :cool: .
хм Борко е баща ми и синът ми..колкото до опит баш ти от мен на два петъка служба надали но съм като попивателна.. :-D
ZEDYCUS - майстор
Яз му знам името, но си трая :-D
За воалита - продават се ивици по 15 смх10 м дето се слагат под Итонг и не само. Бях купил 10 бр останаха 4 бр. Подарявам ги, но са далече и тежки. Бях ги взел за 10 лв всичките еконта тогава ми легна 60 лв. :lol:
шоп - майстор
Покрива ако е с битумни керемиди и под него си трябва воалит....
kibora - напреднал
шоп написа:
Покрива ако е с битумни керемиди и под него си трябва воалит....
Мислиш ли че е нужен в случая? Това все пак е открита беседка, а не къща. Каква всъщност е ролята на воалита? Аз лично не я разбирам, като се има предвид, че се забива с гвоздеи, т.е. се нарушава целостта му.
шоп - майстор
Винаги слагам 2-3мм воалит под битумните шиндли. В противен случай, особено при по-малък наклон са възможни течове. Няма да е приятно навън да е топло, да вали и в беседката пак да вали. И дървенията ще замине и вида ще е отвратителен.
EDI - майстор
Никога не слагам воалит и други подобни.Аз полагам без нагряване, като под рулото или керемидите полагам само армирана найлон ОНДУЛИН.Самите керемиди ги кова и където требе, слепвам със студено битумни лепило.Просто мразя да се плескам и разнасям газ и горелки.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Беседка и дървени материали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: