Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Нищо не са продали, просто някой си ги е поръчал в Китай с марката. Същото правеха с надписите на Husqvarna и Stihl в началото, преди да почнат да ги гонят. За марката Урал надали някой ще им направи проблем.
Фитилчо - майстор
Viali70 написа:
Здравей те
Преди седмица купих ms251. До сега съм имал много щилки но в по висок клас.. За тези завършващи на 1 нямам никакъв опит с тях.. Останах учуден като прочетох че е правена в Китай.. Много леко се работи с нея няма вибраций и е добре балансирана.. И какво е това производство в Китай за това се ядосвам че се набутатах с 650 лв.

Завършващите на 1 (до средният клас с изключение на 341) са боклуци !
Купуват се завършващи на 0
Откраднаха ми 250 , мисля по натам да закупя 260
dragozow - майстор
Пропускаш само, че в настоящата гама има три модела завършващи на нула, от които едната е кастрачка.
Viali70 - специалист
След година две ще мога да си извадя някакво мнение за ms251. За ms231 мога да кажа че не могат да остискат на напъна за не много дълго време хвърли лагери те на куленовия вал и семерингите.. Но за това може вината да е донякъде моя.. Защото тогава свалях до край изхвъргачите на веригата.. За ms181 мисля че е по издържлива от всички от ниския клас с изключение на.. ms251.. Не съм работил достатъчно с 251 за да имам някаква представа за нея..
dragozow - майстор
Аз съм продал доста MS251 и никой не се е връщал за сервиз още. Машината не изглежда да е лоша, аз ако трябва да избирам между нея и Husqvarna 440/445 не съм сигурен, че ще избера вторите.
Viali70 - специалист
dragozow написа:
Аз съм продал доста MS251 и никой не се е връщал за сервиз още. Машината не изглежда да е лоша, аз ако трябва да избирам между нея и Husqvarna 440/445 не съм сигурен, че ще избера вторите.
На. ms251 съм сложил 30 см дъска.. и на ms181и на ms231 не знам дали е правилно но така съм преценил и така си бачкам.. На. ms440 още с копуването и сложих 40 см. дъска не намерих 35-38 см.. Трябваше да и сменя водещото колело и ринга за по малките дъски и не ми се разправяше.
Фитилчо - майстор
Ms440 е емблематичен звяр. Много добра машина (ми изглежда, не съм бачкал с такава)

Като цяло, не може значи да се обобщи според последната цифра. Аз лично ако ще копувам нещо (в средният клас) бих се насочи, към машини правени и проектирани между 2003-2011 година някъде. Тези новите не зная защо, ама някак не ми вдъхват доверие.
Най ми допада Ms260 (с новите тапи и филтър) и Ms 341 . 341 е малко тежка обаче ,тя си е прекалено мощна машина (за моето ползване)

Тези , с черните дръжки отзад не искам да ги коментирам. Но както и Калоян каза, пред нисък клас машини, винаги бих предпочел Щил.
Viali70 - специалист
Фитилчо написа:
Ms440 е емблематичен звяр. Много добра машина (ми изглежда, не съм бачкал с такава)

Като цяло, не може значи да се обобщи според последната цифра. Аз лично ако ще копувам нещо (в средният клас) бих се насочи, към машини правени и проектирани между 2003-2011 година някъде. Тези новите не зная защо, ама някак не ми вдъхват доверие.
Най ми допада Ms260 (с новите тапи и филтър) и Ms 341 . 341 е малко тежка обаче ,тя си е прекалено мощна машина (за моето ползване)

Тези , с черните дръжки отзад не искам да ги коментирам. Но както и ДКалоян каза, пред нисък клас машини, винаги бих предпочел Щил.
А за ms460 какво мислиш? Мисля да търся втора употреба. Бях се зарекъл да не взимам втора ръка но неми се дават толко много пари за нова.
koveslav - майстор
Viali70 написа:
След година две ще мога да си извадя някакво мнение за ms251. За ms231 мога да кажа че не могат да остискат на напъна за не много дълго време хвърли лагери те на куленовия вал и семерингите.. Но за това може вината да е донякъде моя.. Защото тогава свалях до край изхвъргачите на веригата.. За ms181 мисля че е по издържлива от всички от ниския клас с изключение на.. ms251.. Не съм работил достатъчно с 251 за да имам някаква представа за нея..
Всички тези машини,които споменаваш са от най-ниския клас,препоръчителни само за хоби и бита.Истина е обаче,че много хора си вадят хляба с тях.Но не е правилно да сравняваш най-малките от този клас с най-големите-например 181 с 251....
Някой по-нагоре се чудеше за моделите- моделите завършващи на 0 са старите модели със стандартгни двигатели и карбуратори,а тези завършващи с 1 са новите двигатели с "многоканална технология"....
Viali70 - специалист
koveslav написа:
Viali70 написа:
След година две ще мога да си извадя някакво мнение за ms251. За ms231 мога да кажа че не могат да остискат на напъна за не много дълго време хвърли лагери те на куленовия вал и семерингите.. Но за това може вината да е донякъде моя.. Защото тогава свалях до край изхвъргачите на веригата.. За ms181 мисля че е по издържлива от всички от ниския клас с изключение на.. ms251.. Не съм работил достатъчно с 251 за да имам някаква представа за нея..
Всички тези машини,които споменаваш са от най-ниския клас,препоръчителни само за хоби и бита.Истина е обаче,че много хора си вадят хляба с тях.Но не е правилно да сравняваш най-малките от този клас с най-големите-например 181 с 251....
Някой по-нагоре се чудеше за моделите- моделите завършващи на 0 са старите модели със стандартгни двигатели и карбуратори,а тези завършващи с 1 са новите двигатели с "многоканална технология"....
Това значи ,че новата технология трябва да е по качествена.. Ако си наясно с новите двигатели моля разясни.. Ще е полезно за тези които твърдът,че завършващите на 0 са по добри..

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: