Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
aig_welding - специалист
Трябва да се разбият няколко големи камъка (морени). Моля за съвети. Благодаря!
Andri01 - майстор
Чук,ама да над 100гр. Или-чук,длето и манго="канго" :)
aig_welding - специалист
Andri01 написа:
Чук,ама да над 100гр. Или-чук,длето и манго="канго" :)
Не става. Камъните за много големи.
Andri01 - майстор
Взривяване. Ама за това ти трябва специалист :(.
Багериста - специалист
По телевизора съм виждал че пробиват дупки в камъните ,в една линия и набиват железни шипове ,претполагам са коносовидни .Във всяка дупка шип и бой по всичките.На телевизора изглежда лесно и става бързо ,ма то на телевизиятя всичко изглежда лесно.
aig_welding - специалист
Багериста написа:
По телевизора съм виждал че пробиват дупки в камъните ,в една линия и набиват железни шипове ,претполагам са коносовидни .Във всяка дупка шип и бой по всичките.На телевизора изглежда лесно и става бързо ,ма то на телевизиятя всичко изглежда лесно.
Пак по Дисковери имало документален филм в който в пробитите дупки в камъка се шприцва вещество, което се разширява силно в последствие и пука камъка. Може тази технология да я има и в България, ама как да я намеря? Търсенето в нет-а дава само резултати за разбиване на камъни в бъбреците .... :shock:
aig_welding - специалист
iliya_i написа:
Багериста написа:
:-D
Изображение
По мнението на специалистите това в повечето случаи не върши работа за морените.

Прикачен файл

morena.jpg
Hursa - майстор
За да не излезе като реклама - търсете "безвзривно разрушаване на скали".
lov - майстор
И аз ще се въздържа от реклама по обективни причини. Миналата година контактувах с тях но са едни клисави че няма на къде. Ако може да им раздупча дупките пък те да дойдат и само да налеят разтвора. Щото трябвало да имаш 5 висши образования по темата. :lol: И все бягат по тъча като стане на въпрос че искам само да си купя сместа. Зарязах ги защото имах късмет че в съседното място докараха машина.

Тема "Разбиване на камъни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: