• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
filipss - специалист
Здравейте, решил съм да си правя огнище на газ в двора. Обаче не намирам никаква информация на български за газови горелките за такова огнище.

Прилагам две снимки. Едната е това, което ми трябва но е малко и много скъпо с доставката.

А другото е нещо подобно в България но е за готвене и мисля, че отворите са разположени по различен начин.

Та давайте съвети, линкове и информация какво мога да направя за да го направя това огнище на lpg.

Мерси

Прикачен файл

Screenshot_20180415-183910.png Български продукт, но за готвене..

Прикачен файл

Screenshot_20180415-183751.png Продукт в западен сайт.. Мисля, че отворите са по- големи.
Andri01 - майстор
Лявата горелка. Аз имам от другите-единична,чугунена,но сега като видях тази двойната / благодаря ти за линка/ ,май ще я поръчам. За казана ,за "валандера" ще е много добра. А и може да я пробвам и за скара.
plamen6703 - майстор
filipss написа:
Здравейте, решил съм да си правя огнище на газ в двора. Обаче не намирам никаква информация на български за газови горелките за такова огнище.

Прилагам две снимки. Едната е това, което ми трябва но е малко и много скъпо с доставката.

А другото е нещо подобно в България но е за готвене и мисля, че отворите са разположени по различен начин.

Та давайте съвети, линкове и информация какво мога да направя за да го направя това огнище на lpg.

Мерси
Имам такава http://elenagas.com/shop/%D0%B1%D0%B8%D ... 0%B7-G-600 сайта е примерен, намира се и за около 75 лв., поне за толкова я купувах преди година и половина.
Върши идеална работа за варене на ракия и изобщо не е скъпа, защото не се купува всеки ден! :partyman:
filipss - специалист
Това е за готвене. Подобно на това, което качих и аз. Аз питам за решение на българския пазар, като това на другата снимка за да се получи нещо като това на тази снимка.

Прикачен файл

20180415_194334.png
Последна промяна от filipss на нед апр 15, 2018 7:44 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
С какъв вентил я ползваш-обикновен на 30 мБ. или регулируем-за високо налягане? :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Би ли споделил какво точно не ти харесва и какво повече има това от Алито?
plamen6703 - майстор
Моята я ползвам с такъв редуцир вентил http://magazin-razli4ni.eu/%D1%80%D0%B5 ... 0%BD%D0%B5 сайта отново е само за онагледяване.
Такъв редуцир вентил ползвам и за оксижена.
filipss - специалист
Това за готвене е с по - малки дупки на близко разстояние и не позволява висок пламък. А тома в алито е с по- големи дупки на по- голямо разстояние и съответно позволява по-висок пламък и по-малко разход. Това за готвене гори по 700,800 но час.
Andri01 - майстор
[quote="plamen6703"]Моята я ползвам с такъв редуцир вентил
Ясно,за високо налягане. Мерси. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
filipss написа:
Това за готвене е с по - малки дупки на близко разстояние и не позволява висок пламък. А тома в алито е с по- големи дупки на по- голямо разстояние и съответно позволява по-висок пламък и по-малко разход. Това за готвене гори по 700,800 но час.
Разходът зависи от мощността, а не от разтоянието между отворите. Каквато мощност ти трябва, такава си купуваш
  • 1
  • 2

Тема "Газово огнище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: