Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
Viali70 написа:
Това значи ,че новата технология трябва да е по качествена.. Ако си наясно с новите двигатели моля разясни..
Не съм твърдял нито че са по-здрави,нито обратното.Имам стаж със старите,върху новите нямам наблюдения.Но назад по темата тези неща ги обсъждахме надълго и нашироко.Накратко- опитват да премахнат недостатъците на двутактовия двигател или по-точно да се справят с непълното продухване на цилиндъра след работния такт.При обикновените двут. мотори буталото като слиза надолу избутва през преливниците новопостъпилата в картера прясна смес.Въпросната смес навлиза в цилиндъра и доизбутва останалите изгорели газове от предишния работен такт,но заедно с тях и част от тази прясна смес излиза в аспуха.В новите мотори веднага след работния такт вкарват порция(да я наречем струя) чист въздух за продухване и чак след това се отварят преливниците за сместта от картера.В рекламите производителите твърдят,че това водело до големи икономии на гориво и до сериозно повишаване на екологичноста.От там нататък сухия въздух как и дали влияе на ресурса на така и така капризния откъм мазане двутактов мотор нямам никаква идея.Знам,че за новите мотори се препоръчват и изискват и по-специални масла.Работещите с новите машини да споделят какви са им впечатленията.
Иначе както е най-често е и при автомобилите,така и тук технологийте на практика са едни и същи при всички производители ,само наименованията са различни-цилиндрите вече имат освен двата преливника за основната смес и още два за продухването с въздух и затова се води четириканална,two-mix и т.н. бла,бла...Резултата е усложнена двутактова пампаретка,която само времето и реалната работа могат да докажат или отрекат.Но така или иначе екологичните норми са наложили тази идея,така че това е бъдещето и каквито и да са реалните резултати от тези новости връщане назад няма да има.
iivanov - майстор
Преди години олео мак пуснаха един малък модел с четириканалната технология , но се отказаха от развитието на тази технология .
Май въртящият момент при тази технология е по-малък . :?
Бачо Кольо - напреднал
В един от сайтовете за техника са пуснали някаква промоция на хускварна 440II за 630 лв. Смятате ли, че си струва да се купи или е някаква вързанка?
Бачо Кольо - напреднал
Бачо Кольо написа:
В един от сайтовете за техника са пуснали някаква промоция на хускварна 440II за 630 лв. Смятате ли, че си струва да се купи или е някаква вързанка?
ПОПРАВЯМ СЕ МОДЕЛА Е 445II
Viali70 - специалист
Бачо Кольо написа:
Бачо Кольо написа:
В един от сайтовете за техника са пуснали някаква промоция на хускварна 440II за 630 лв. Смятате ли, че си струва да се купи или е някаква вързанка?
ПОПРАВЯМ СЕ МОДЕЛА Е 445II
https://www.onlinemashini.bg/motoren-tr ... min-/32410
Аз,съм пазарувал много пъти от тоя сайт.. Редовни са няма проблеми с тях.. А и резачката ми хареса на външен вид..
Бачо Кольо - напреднал
"Аз съм продал доста MS251 и никой не се е връщал за сервиз още. Машината не изглежда да е лоша, аз ако трябва да избирам между нея и Husqvarna 440/445 не съм сигурен, че ще избера вторите"
Точно това ваше мнение ме кара да се колебая, защото на тази цена мога да взема Щил MS251 за 648 лв.
Бачо Кольо - напреднал
ПОМАГАЙТЕ да пия вода от извора хускварна 445 II за 630 лв или Щил MS251 648 лв ?
Viali70 - специалист
Бачо Кольо написа:
"Аз съм продал доста MS251 и никой не се е връщал за сервиз още. Машината не изглежда да е лоша, аз ако трябва да избирам между нея и Husqvarna 440/445 не съм сигурен, че ще избера вторите"
Точно това ваше мнение ме кара да се колебая, защото на тази цена мога да взема Щил MS251 за 648 лв.
Не зная как се качват снимки и дали изобщо могат да се качат.. Щех да пратя снимки на мойта 251 да видиш какво пише.
Made By Stihl in China
Ако и 445|| е правена в Китай за мен по добрия вариант е щилката.. Но която от двете да вземеш няма да сгрешиш. Хуска има повече екстри но това винаги води до повече ядове.. По опростено по добро.. С 251 не съм работил чак токова много но съм доволен.. Лека и няма вибраций.. Сложих и 30 см. дъска и водещо колело с ринг.. Режа с нея и тънки и дебели дърва няма проблем..
Фитилчо - майстор
Вчера бачках с Ms362, много серозна машинка. Обмислям дали да не разбия касичката и за нова година да си купя Ms361. и после да я модна и портна :mrgreen:

Изображение
Viali70 - специалист
Аз,купих мойта от тоя сайт.
http://www.trioni.eu/ms-251
На 649 лв + масло и верига. И резачката стъпва на 600 лв.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: