• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
filipss - специалист
Какво се оказа сега, че никой не е правил такова огнище на газ ли?
crez - майстор
Andri01 написа:
plamen6703 написа:
Моята я ползвам с такъв редуцир вентил
Ясно,за високо налягане. Мерси. :)
Този тип вентил намалява налягането, :? според мен е за ниско налягане в горелката.
crez - майстор
filipss написа:
Какво се оказа сега, че никой не е правил такова огнище на газ ли?
Колега,така и не разбрах какво искаш да правиш :? Колегите ти показаха много добри горелки, ако ти искаш да си правиш твоя,знай че не е лесна работа. Можеш да сгъваш дупчиш тръби и т.п но важни са дюзите (те се купуват готови,едва ли ще можеш да пробиеш отвор 0,01 мм.) а и е въпрос на сметки (мощност,взривоопастност и т.н)
plamen6703 - майстор
filipss написа:
Какво се оказа сега, че никой не е правил такова огнище на газ ли?
Оказва се, че има хора, които ползваме газови пиростии, но проблема е в твоя "телевизор" и с помощ от форума няма да се реши. :partyman:
chapara - майстор
viewtopic.php?t=34206

Не се занимавай с глупости:
http://elenagas.com/shop/%D0%B1%D0%B8%D ... 0%BD%D0%B5
filipss - специалист
Аз не искам да си правя собствено произведение. Но според мен и това което виждам като разлика на снимките в тома в алито и тези които предлагате в БГ. Са големите дупки и гъстотата. Както казах по- горе, тези за готвене (бг) са с много малки дупки разположени близки едно до друго. А това за огнище са с по- голямо фи и по далеч една от друга...

Сега ако някой каже, че за същата цел (прикачвам пак целта) е използвал тези български предложения и става и не харчи много нека пусне 1,2 снимки и да каже как работи и да затварям темата.

Мерси

Прикачен файл

20180415_194334.png
Здравейте, питането ми е направихте ли огнището, защото и аз искам да си направя същото. Ако може съвет ?
hidrazin - майстор
Кво огнище? Това е градински отоплител - да си грееш ръцете на него докато гърбът ти остава ледено студен.
:partyman:
koveslav - майстор
То има вече и тройни и то с реглаж на всеки кръг.Не дават параметри,обаче-диаметър,мощност и т.н.
Прикачен файл:
pirostiya-gazova-chugunena-kotlon-vulkan-enj-gb17.jpg
pirostiya-gazova-chugunena-kotlon-vulkan-enj-gb17.jpg (47.3 KиБ) Видяна 2051 пъти
Аз ползвам от над 20г. от старите чугунени модели,подобна на тези на втората снимка,но тогава бяха италиански,а сега са турски и може би китайски.На моята имаше табелка с указание,че се ползва с редуцир с ниско налягане и че максималната мощност е 9kW.Аз с ракии не обичам да се занимавам,но докато беше жив бащицата варяхме,100л казан си го грееше.И досега майка ми още вари лютеница в голямата тава и стерилизира консерви на тази горелка.
Прикачен файл:
6da50dddfec823a55e7d4c12769335f6.jpg
6da50dddfec823a55e7d4c12769335f6.jpg (33.72 KиБ) Видяна 2051 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Газово огнище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: