Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
АБВ потребител - специалист
Имам въпросче :) Тези големите тиристори,200 амперовите,ако му подам на упр.електрод постояненн ток,а на анод -катод минава прав ток около 150а, с честота 30-40khz за голям период от време ,ще грее ли??? Искам да го използвам като реле.За изсключването знам. :)Благодаря!!!
Andri01 - майстор
"...прав ток около 150а, с честота 30-40khz..."! Сериозно ли питаш??? :)
П.С.: Прав и крив ток няма!! Има постоянен и променлив ток!!
АБВ потребител - специалист
:) Ще стане ли нещо ,или от по високата честота ще грее.Как мислиш???
Последна промяна от АБВ потребител на пон апр 16, 2018 5:33 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Това ,което мислиш да правиш НЕ е постоянен ток, по скоро е КРИВ . Май е за бисерите :) Мисля,че няма да грее,но си иска охладител. А как ще запушиш тиристора?
АБВ потребител - специалист
Както писах ще играе роля на реле.Тиристора ще включи с малко закъснение.Изкключването ще е от друг ключ.Става въпрос ако стои постоянно включен за няколко часа дали ще нагрява много ,и евентуално да изгори. :) Дали високочестотния ток ще го загрява много.Това ме интересува.А колкото до токовете си прав ,така пише в книгите,но аз така си ги определям, :) прав-променлив, постоянен-импулсен :) Защо тогава се казва мостов изправител ,а не мостово постоянване.А сега де????
Последна промяна от АБВ потребител на пон апр 16, 2018 6:04 pm, променено общо 1 път.
Junak - майстор
...на анод -катод минава прав ток около 150а, с честота 30-40khz ...

Дай малко по подробно какъв е тоз прав ток с честота? Да не е импулсен :? Щото на тиристора няма да му хареса...
АБВ потребител - специалист
Да импулсен с честота 30-40khz. :) Ако сложа реле ще искри силно при включване,затова питам дали става с тиристор.
Junak - майстор
С радиатор трябва да стане.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Не каза какъв ти е тиристора да му видим параметрите.
Времето за изключване на произволен руски 200А беше над 7 периода на 30kHz.
С други думи няма да изключи дори да премахнеш управляващият сигнал.
Веднъж включе, ще седи постоянно включен. Не мисля че честотата ще му влияе при положение че е включен.
По-включен няма да стане. Само средната стойност на тока ще определи загряването.
АБВ потребител - специалист
Не съм го купил още, не знам дали ще стане,затова питам :) Пък и не са ефтини,към 50лв. :)

Тема "Въпрос за тиристор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: