• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
Един експеримент за добавяне на ламбда контрол в NPBC V3 M1.
Включване в няколко точки на контролера на малък програмируем модул с аналогов вход за ламбда сензора:
Прикачен файл:
DSCN7209.JPG
Работа на програмката за PID контрол:
Прикачен файл:
DSCN7216.JPG
Изненадващо добър резултат, регулира въздуха постоянно и като загрее и включи помпата на 61 градуса, няма изключване при студен буфер и трипътен на 85% отворен. Друг път прави от 5 до 15 включ изключ помпата.
milenskior - специалист
grants написа:
Колеги здравейте, някой сдоби ли се вече с WiFi модула NRM-W3 и би ли споделил малко повечко информация ?
Интересува ме как физически се свързва към контролера (било той за бойлер или горелка) и евентуално дали не може да се измисли някакъв начин да се управляват 2 и повече контролера с 1 WiFi модул.
Аз позлвам на моя бойлер NHC-H52-2 и доколкото виждам има само един сериен интерфейс изведен като изход на платката за комуникация :?
Изображение

Къде се щрака тая платка (WiFi модула) не ми е ясно.

Ето и контролера за пелетни камини NPBC-V3C-2
Изображение

Тука виждам само един изход с RJ45 конектор, който най-вероятно се върза към WiFi модула ..

Ако има някой добър човек да снима модулчето, предполагам ще придобия по-голяма представа как да се случат нещата.

Поздрави !
Аз също закупих бойлер с упрсвление H52-1 и пуснах запитване до Натурела за WI-FI модул за него. Ето какво ми отговориха:
Да, към вашето управление може да се включи  WiFi модул. Ние ще Ви изпратим модема, при интерес, с необходимито кабелче за включване.

Само че нещо не ме кефи цената и засегае се въздържа.
filmatoplo - майстор
Няма ли заместител .Сонофф например .
milenskior - специалист
Съмнявам се да има пълноценен заместител.
Чре WI-FI модула имаш възможност от всяка точка на света (стига да имаш интернет) да виждаш какво се случва с устройството(горелка, бойлер...) и ако решиш да му променяш настройките все едно си пред него.
Не е просто WI-FI ключ какъвто е сонофа.
Evgeniy - майстор
Именно.
Зависи от целите.
Аз също от всяка точка на света мога да виждам какво става с горелкта, защото контролер за около 5 долара праща на 20 секунди статуса и на IoT сървър. И с помощта на втори такъв контролер, който управлява цялостно отопленито, мога да включвам или изключвам горелката по много критерии.
Едва ли има нужда от другия край на света да се променят основни настройки.
filmatoplo - майстор
:wink: Особено лесно е слагането на пелети в бункера чрез Wi-Fi .
Evgeniy - майстор
filmatoplo написа:
:wink: Особено лесно е слагането на пелети в бункера чрез Wi-Fi .
Става и чрез WiFi, само че с по-вече "играчки":

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=roM_joFMdgE[/youtube]
filmatoplo - майстор
:wink: Ооо разбира се моята технология даже е по стара -само и се обаждам и тя зарежда :lol: .
Ще си позволя да перефразирам n_a:
Бабати все с Wi-Fi е зареждала печката :-)
А аз са питам- Дядо кък ли и е благодарил....?!!!
В никой случай не отричам технологиите.
Вече съм на възраст....бе ади, няма нужда чак толкова.
Истината е, че искаме ли да сме технологични, без да се бръкнем нема как да стане.
filmatoplo - майстор
:wink: Абе аз не исках да си признавам .но жената като ми дрънна един Wi-Fi щото пелетите свършили -някакси бая автоматично се наложи да оставя -приятели , бира , скариди и да домъкна един чувал пелети на втория етаж :lol: можело значи и от разстояние :wink: -да живеят технологиите :yawinkle: .
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: