Ел. инструментите. Консумативи.
Фитилчо - майстор
Бе точно затова попитах. Това е една от най хвалените резачки на Щил, защото е и доста ползвана, заради размерите си и цената.

Все още съм на мнение, че ще събера пари за 361 и щя я портна и мъфлър модна .И някой други модове.
Бих консидерирал и 440 , заради възможността да се бичат трупи с Аласкан Мил

Признавам, че рядко ми трябват такив аинструменти, но комбото 440 + 260 ми се вижда оптимално. Или 260+ 660 :heart:
Viali70 - специалист
Фитилчо написа:
Бе точно затова попитах. Това е една от най хвалените резачки на Щил, защото е и доста ползвана, заради размерите си и цената.

Все още съм на мнение, че ще събера пари за 361 и щя я портна и мъфлър модна .И някой други модове.
Бих консидерирал и 440 , заради възможността да се бичат трупи с Аласкан Мил

Признавам, че рядко ми трябват такив аинструменти, но комбото 440 + 260 ми се вижда оптимално. Или 260+ 660 :heart:
660 с малка дъска 40-45 см прави чудеса от храброст.. А. - 361 как ще я модефицираш.. Ако може малко инфо.. Един приятел се заигра с центровката на карбуратора ( увеличи обороти те) и не изкара и месец след като се прави на майстор.
iivanov - майстор
Моделите над 361/2 са подходящи само за поваляне и разкрояване . За трупчета трябва лека машина . Абсолютен лидер като ергономия са новите модели на хускварна 545/550хр и 555/561хр . Щил догонват с фейслифта на 261/361 от края на 2015та , но има още да гонят . За протокола имах хуск 545 , сега съм с щил 261 фейслифт . За в бъдеще искам макита еа 6100 .
Фитилчо - майстор
На мен ако ще ми трябва нещо, искам универсален боец. Не мога да си позволя две резачки, макар, че по едно време имах 362 и 250. 250 беше чисто нова. Откраднаха я. Преди това продадох 362

За мен 361 с модове няма аналог за една резачка универсален боец
18 инчова шина за малки неща и 25 инчова за поваляне и разкрой на трупи. Евентуално и тънката стъпка шина с верига за надлъжно.

Теглъ към сила няма аналог.

Хуск не ми вдъхват доверие, аз съм Щил фен. Така съм
Бачо Кольо - напреднал
Фитилчо написа:
За мен 361 с модове няма аналог за една резачка универсален боец
18 инчова шина за малки неща и 25 инчова за поваляне и разкрой на трупи. Евентуално и тънката стъпка шина с верига за надлъжно.

За мен Щил с редки изключения се класифицира така:
Черни джръжки - боклук :-D
Оранжеви дръжки - среден клас- добра цена качество за не профита(като мен)
Бели дръжки- профи
Не разбрах, чернобялата дръжка ли я прави универсален боец. Тази е отгоре черна отдолу бяла. Не трябва ли да търся отгоре бяла отдолу черна. :axe:
fore - майстор
Мисля че говорите за резачка тип Зебра....... :lol:
Бачо Кольо - напреднал
fore написа:
Мисля че говорите за резачка тип Зебра....... :lol:
Нещо повече, отгоре резачка, по средата цепачка, а най-отдолу дробилка и да има чадър, походно столче, хладилна жабка и пилон с китайка!!! Ха. ха. ха!!!
Viali70 - специалист
Може ли някой да обясни как се модефицират резачките. За коли , въздушни пушки и жени горе долу зная как става.. Но за резачките нямам на идея. Предполагам ауспух и настройки по кабуратора.. Но дали е така кой ще ми каже.
offvt - специалист
Да 260 е добра,но за съжаление не бе моя.
Хускварните са с по-рафинирана работа,но новите модели и от
двете марки по скоро ме плашат.Макита са много добри(пробвах
лично два модела докато се чудех какво да взема) обаче при нас
сервиза хич го няма.Олеото наистина е компромис и моето лично
мнение - много добър компромис!
А 462 на Щил е от миналата година модела и ми го донесоха от
Германия +вериги за бичене.Наистина го няма още у нас и не само у нас.Когато се обаждах на представителсвото не бяха и
го виждали и нищо определено не казаха.Много е тежка обаче
за бичене е идеална за мен.
Фитилчо - майстор
Viali70 написа:
Може ли някой да обясни как се модефицират резачките. За коли , въздушни пушки и жени горе долу зная как става.. Но за резачките нямам на идея. Предполагам ауспух и настройки по кабуратора.. Но дали е така кой ще ми каже.

Правилно, но не само. Ауспуха се модва, отваря се (маха му се мъфлъра/заглушителя),цилиндъра се сваля надолу, увеличава се компресията, оттам оборотите и горивото, следователно и карб-а, полират се всмукателните колектори и изпускателните(ported значи това)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tmBg1kCDeBg[/youtube]
Последна промяна от Фитилчо на ср апр 18, 2018 9:26 pm, променено общо 1 път.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: