Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Всичко е точно -слагай само клапата на бойлерната помпа и включвай към нея диференциалния тт .Изводите 3/4 са за свързване на отворен разширителен съд .или друг кръг както при теб :) .
naskov - майстор
От снимките не се вижда добре, но ми се струва, че и двата ти предпазни клапана са след сферични кранове. Опасно е :!:
zaksofon - специалист
Да, правилно си видял. И аз се замислих за това, но пък там, няма кой да пипа, освен мен. Има един баланс и на разширителния съд, който е без кран, но при авария, едва ли ще може да поеме всичката вода.
Кажете моля, как е по-правилно да се свърже възвратния клапан, помпата да бута през него или да дърпа от него? При първия вариант, помпата не можа да го преодолее (не защото е бил вързан на обратно) и го вързахме по втория, там се получиха нещата вече. Но така и не разбрах, защо не можа да го отвори, бутайки, а го отвори - дърпайки. Не разбирам нищо от хидравлика, но каква е логиката? Това се получи на големия кръг. На малкия, помпата бута през клапана успешно, но там тръбен път общо 3 метра, ако има някакво значение въобще.
zaksofon написа:
...
Кажете моля, как е по-правилно да се свърже възвратния клапан, помпата да бута през него или да дърпа от него? При първия вариант, помпата не можа да го преодолее (не защото е бил вързан на обратно) и го вързахме по втория, там се получиха нещата вече. Но така и не разбрах, защо не можа да го отвори, бутайки, а го отвори - дърпайки. Не разбирам нищо от хидравлика, но каква е логиката? ...
При мене иНжинера го напрай да дърпа помпата и се получи един кофти акустичен ефект по тръбите- брум. Понеже съм с богата обща кУлтура и без да съм спец по хидравликата, махнах тъпия клапан и сега без един неВъзвратен клапан са топля вече няколко сезона. Две помпи, малък и голям кръг, като и двете могат да си менят оборотите.
Длъжен съм да спомена, че при мене си е частен случай, не отричам ползването на разни клапи, ма правилното е помпата да бута през клапата.
Това според мене де.
filmatoplo - майстор
:? Сефте чувам че помпата се затруднява да отвори клапан .Ако има въздух там да но в никакъв друг случай. :wink:
Не съм виждал до сега котел с много изходи които се ползват за циркулациони кръгове обикновенно на 3/4 има защитна серпентина от прегряване и изход за предпазният клапан. редно е да подвържеш бойлера като разклонение на отоплителният кръг допълнителна помпа е необходима ако плзваш бойлера за буфер или ако помпата на зградната инсталация не смогва . прати малко снимки и ще пратя читави схеми и решения
filmatoplo написа:
:? Сефте чувам че помпата се затруднява да отвори клапан .Ако има въздух там да но в никакъв друг случай. :wink:
ако клапана е на обратно??
LazarGanev - "Велик майстор"
Бай Стефан написа:
Не съм виждал до сега котел с много изходи които се ползват за циркулациони кръгове обикновенно на 3/4 има защитна серпентина от прегряване и изход за предпазният клапан. редно е да подвържеш бойлера като разклонение на отоплителният кръг допълнителна помпа е необходима ако плзваш бойлера за буфер или ако помпата на зградната инсталация не смогва . прати малко снимки и ще пратя читави схеми и решения

Добре дошъл Бай Стефане и честит първи пост,
Доколкут та разбиръм, изкаш да кажеш, че щом производителя на котела е оставил един извод за пшомпа, начи тряя се ползва ена, пък ако тя не се справя, добавяме втора помпа, последователно на първата, нъл тъй? Я прати някоя от твойте читави схеми и решения, аку може. :)
Трифон П.Трифонов написа:
zaksofon написа:
...
Кажете моля, как е по-правилно да се свърже възвратния клапан, помпата да бута през него или да дърпа от него? При първия вариант, помпата не можа да го преодолее (не защото е бил вързан на обратно) и го вързахме по втория, там се получиха нещата вече. Но така и не разбрах, защо не можа да го отвори, бутайки, а го отвори - дърпайки. Не разбирам нищо от хидравлика, но каква е логиката? ...
При мене иНжинера го напрай да дърпа помпата и се получи един кофти акустичен ефект по тръбите- брум. Понеже съм с богата обща кУлтура и без да съм спец по хидравликата, махнах тъпия клапан и сега без един неВъзвратен клапан са топля вече няколко сезона. Две помпи, малък и голям кръг, като и двете могат да си менят оборотите.
Длъжен съм да спомена, че при мене си е частен случай, не отричам ползването на разни клапи, ма правилното е помпата да бута през клапата.
Това според мене де.
Възвратната клапа която ползвам за отоплителни инсталации с цел намаляне съпротивление и по голям дебит етип мандало без пружинка а с една клапичка на панта вътре .Клапите с пружина дори да отвори свива дебита!
LazarGanev написа:
Бай Стефан написа:
Не съм виждал до сега котел с много изходи които се ползват за циркулациони кръгове обикновенно на 3/4 има защитна серпентина от прегряване и изход за предпазният клапан. редно е да подвържеш бойлера като разклонение на отоплителният кръг допълнителна помпа е необходима ако плзваш бойлера за буфер или ако помпата на зградната инсталация не смогва . прати малко снимки и ще пратя читави схеми и решения

Добре дошъл Бай Стефане и честит първи пост,
Доколкут та разбиръм, изкаш да кажеш, че щом производителя на котела е оставил един извод за пшомпа, начи тряя се ползва ена, пък ако тя не се справя, добавяме втора помпа, последователно на първата, нъл тъй? Я прати някоя от твойте читави схеми и решения, аку може. :)

Прикачен файл

shemaobvyazki.png
shemaobvyazki.png (30.19 KиБ) Видяна 1373 пъти

Тема "Отделен кръг за бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: