Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mimokn - помощник
Привет на всички.Имам нужда от съвет.Трябва да купувам котел на дърва и въглища.Площа която ще отоплявам е 2 етажа от къща с площ 160 квадрата.Колко киловата трябва да е котела и каква марка ще ми препорачате.
filmatoplo - майстор
Общо 320 квадрата така ли ,ти сигурно и радиатори още нямаш поставени :) .
шоп - майстор
@mimokn, сметни си топлозагубите. За дърва търси котел с голяма врата и с горивна камера над 550-600 мм дълбока, за да имаш само един сряз на метровиците. Котлите за дърва са смятани като мощност за дърва съхнали около 2 години.

За въглища има добри чугунени и стоманени котли тип шахта. Според калоричността на въглищата смяташ и котела. Обикновенно мощността е смятана за висококалорични въглища.

Универсален котел за дърва и въглиша ако питаш мен- няма
Може би виадрус предназначен за дърва, но с много условности.

Ако котела е стоманен задължително монтирай и трипътен антикондензен смесителен вентил.
Успехи!
mimokn - помощник
filmatoplo написа:
Общо 320 квадрата така ли ,ти сигурно и радиатори още нямаш поставени :) .
не общо 160 единия етаж е 100 квадрата другия 60 или 70 да кажем.Радиатори има трябва да купя нов котел зада се топлят и 2 та етажа .Гледах бурнит 30 киловата сега е на промоция 1530 лв.
mimokn - помощник
шоп написа:
@mimokn, сметни си топлозагубите. За дърва търси котел с голяма врата и с горивна камера над 550-600 мм дълбока, за да имаш само един сряз на метровиците. Котлите за дърва са смятани като мощност за дърва съхнали около 2 години.

За въглища има добри чугунени и стоманени котли тип шахта. Според калоричността на въглищата смяташ и котела. Обикновенно мощността е смятана за висококалорични въглища.

Универсален котел за дърва и въглиша ако питаш мен- няма
Може би виадрус предназначен за дърва, но с много условности.

Ако котела е стоманен задължително монтирай и трипътен антикондензен смесителен вентил.
Успехи!
Дървата предимно ще са за разпалка.Педимно ще се разчита на въглищата.
4799inpl64 - специалист
mimokn написа:
filmatoplo написа:
Общо 320 квадрата така ли ,ти сигурно и радиатори още нямаш поставени :) .
не общо 160 единия етаж е 100 квадрата другия 60 или 70 да кажем.Радиатори има трябва да купя нов котел зада се топлят и 2 та етажа .Гледах бурнит 30 киловата сега е на промоция 1530 лв.
30 киловата ми се виждат множко!
speka_rs - майстор
Грейко 20 кВ комбиниран, а на по късен етап защо не и пелетна горелка.
igt - специалист
Щом си фен на въглищата си вземи котел с бункер напр. Бош.
Най-добре се консултирай с конкретен изпълнител.
mimokn - помощник
speka_rs написа:
Грейко 20 кВ комбиниран, а на по късен етап защо не и пелетна горелка.
Тези са много скъпи говорих с един от представителите каза ми около 4000 лв.
mimokn - помощник
igt написа:
Щом си фен на въглищата си вземи котел с бункер напр. Бош.
Най-добре се консултирай с конкретен изпълнител.
Наи ефтино е за сега на въглища,не съм им фен :Д .Предложиха ми пак бурнит били качествени 20 или 25 киловата щели да ми стигнат.

Тема "Съвет за котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: