• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 561
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
EDI написа:
Голия охлюв яде вечер, денем е покрит дълбоко..
Ясно, е що спрях цигарите .... А хората ги ловяли с бира, мойте не кусват.. мъкааа
lpoik - специалист
preslav написа:
lpoik написа:
Трифоне,по баклата много вашки едни черни убави, кажи с какво да ги лекувам. Ако знаеш де. :axe: :drinkers: :rock: :partyman: Нали и аз съм аджамия. :?
Ти въшките ли смяташ да лекуваш?
Шегувам се, ето една полезна статия за борбата с вредителите по баклата https://fermer.bg/%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D ... ip654.html
Като гледам баклата се реди като бамята т.е. самата тя си е кол и тел.
Абе къпах ги с сапунена вода,дървесна пепел,змийско мляко и не мре тая въшка.Май че требе химия от линка. :drinkers: :rock: :partyman: :?
preslav - майстор
lpoik написа:
Абе къпах ги с сапунена вода,дървесна пепел,змийско мляко и не мре тая въшка.Май че требе химия от линка. :drinkers: :rock: :partyman: :?
Ако спазваш пропорциите няма да имаш ядове с това, че е "химия". Аз не гледам бакла, но подобни въшки се въдят и по розите и по райкиния боб - каквото остане от пръскането на лозето го давам на въшките. Не смея да твърдя, но си мисля, че тази практика спаси и чемшира, каквото остане от овошките го пръскам и на него.
sbh - специалист
n_a написа:
... обаче нещо селективно ми пасе тагетиса.
Тагетиса е любимото лакомство за охлювите. Спасението е "Вениш" по-много, около тагетиса, но не много близо до него защото успяват пак да го нахапят преди да се тръшнат. За съжаление дъждовете го отмиват и трябва да се сипва отново и отново, докато свърши влажния сезон.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Абе аз вениш няма да сипвам, но е добре, че ще яде тагеиса, не доматите ....
vlax - майстор
n_a написа:
Ясно, е що спрях цигарите ....
Като прочетох това и се засмях,спомних си един случай когато познат ми каза, че пръскал доматите с отвара от цигари, ако има суров тютюн-необработен още по-добре ,голям ефект и реших да пробвам и аз.Ами като съм спрял цигарите и реших да купя една кутия.Отивам и казвам на продавачката дай ми най-силния тютюн,цигари без филтър,а тя ококорва очи и каказва Господине ние сме в Европейски Съюз и продаваме само цигари с филтър. Аз като съм спрял цигарите от няколко години и не съм разбрал,че вече не продават цигари без филтър.
Е реших да пробвам и купих някакви с филтър и за мен ефекта беше почти нулев,после пак ги пръсках с химия.
preslav - майстор
vlax написа:
Е реших да пробвам и купих някакви с филтър и за мен ефекта беше почти нулев,после пак ги пръсках с химия.
То ако е за спорта се продава и рязан тютюн за свиване на цигари, за лули и т.н. но някъде попаднах на информация, че доматите не долюбват тютюна и може да има по-скоро поражения отколкото полза - отказах се. Миналата година се бяхме приготвили и с ферментирала коприва, но не рискувах - останах си на химия, леко съм мутирал на корем, но поне ядох домати и се надявам да доживея до таз годишните.
vlax - майстор
preslav написа:
...и се надявам да доживея до таз годишните.
На кои сортове заложи?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
vlax написа:
... Като прочетох това и се засмях...
Твоят познат твърде гражданин :-) А сериозно, догодина мисля и малко тютюн да сея. Сушени листа тютюн миришат божествено. Няма нужда да ги пуша, а щом мога и да го ползвам... пък и е красиво, високо растение...
Все пак, да отворя една бира и да заложа на охлюва. Как точно се прави, може би аз греша някъде
Andri01 - майстор
Изпиваш бирата,вземаш шишето/ става и със сопа/ и подгонваш охлюва. Ама внимавай да не се шмугне на бързо някъде!? Е можа и: отрязваш бутилка ниско,заравяш я наравно с отрязаното в земята и пълниш малко бира на дъното. Подобен е номера и за осите,но с 0,5л. бутилка с бира на асмата.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 561

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: