Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
emsy - специалист
да де, точно това исках да кажа аз :)

Тук не ни трябва ефективни и средни стойности, та затова както писах по горе, мислех че е ясно че става дума за аплитуда на импулса :)
АБВ потребител - специалист
Това че наричам нещата с различни названия от общоприетите неук ли ме прави.Това което съм писал мога да го докажа и на практика.Има една приказка,Пилците се броят на есен.Успех ви желая!!!
Pansim1 - специалист
АБВ - мислех, че идеята на писанията тук, не е да се направи нещо по вече готова схема, което го може всеки дето знае от коя страна се държи поялника :) а да се научи нещо повече...явно съм сгрешил.
andro440 - майстор
Пансим ,имам едно предложение да направим един тест -Ти с твоя електрожен -последния произведен -и аз с единствения си до сега -просто слагаме по една кутия електроди и ги горим един след друг, на когото електрожена първи откаже ,го подарява на опонента си . Аз предлагам да заваряваме с чугунени електроди първоначално
Pansim1 написа:
АБВ - мислех, че идеята на писанията тук, не е да се направи нещо по вече готова схема, което го може всеки дето знае от коя страна се държи поялника :) а да се научи нещо повече...явно съм сгрешил.
yangi - специалист
Ето при мен как са предните фронтове на импулсите:
Графиката е на Гейт-Емитер на Бармалейската схема на IRG4PC50U.
Прикачен файл:
el-j.jpg
el-j.jpg (59.04 KиБ) Видяна 1143 пъти
yangi - специалист
По принцип отдавна се канех да пусна малко графики ето и още една.

Пак на Бармалейската схема на транзистора за драйверния траф - Дрейн-Сорс IRF540.
Вижда се спада на задния фронт, което е размагнитването на трафа:
Прикачен файл:
el-je.jpg
el-je.jpg (61.31 KиБ) Видяна 1142 пъти
Pansim1 - специалист
Пусни спадането да видим гейт-емитер на долния ключ. Той е по-важен за конкретната схема.
Ако и там си около 100-150нс, значи си ОК :)
yangi - специалист
Pansim1 написа:
Пусни спадането да видим гейт-емитер на долния ключ. Той е по-важен за конкретната схема.
Ако и там си около 100-150нс, значи си ОК :)
Малко е отгоре или е равна на тази на предния фронт (по графика не е повече от 150нс), гледал съм я ама не съм я свалял на компютъра.

Ще видя дали не мога да я сваля.
yangi - специалист
Направих симулация на времезакъснението на обратната връзка при Бармалейската схема и излезе 300нс (при 150ома 2,2нФ). Или дори и без дросел само с индуктивността на заваръчните кабели стръмноста на нарастване на тока до 50А не е повече от 1мкс. Това означава, че би трябвало сработи ограничаването на тока дори и без дросел само с кабели. Но амплитудата на променливотоковата съставка на заваръчния ток, ще е голяма и няма да се постигне голям заваръчен ток с 2 транзистора. Амплитудата излиза 70-80 Ампера.
yangi - специалист
Ето при мен как са задните фронтове на импулсите:
Графиката е на Гейт-Емитер на Бармалейската схема на IRG4PC50U.
Прикачен файл:
irg4pc50.jpg
irg4pc50.jpg (52.41 KиБ) Видяна 1111 пъти

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: