• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
валкиса - специалист
Ясно е че ще е на вода ,но понеже ламелите са много на гъсто трябва скорост за да извадиш студа.
filmatoplo - майстор
:-D Внимателно с намалянето на оборотите че изгорих веднъж една електроника ,не знам какво ми щукна че мога да намаля оборотите на един вентилатор с реостат за осветление .Абе то стана и работи 3 секунди :lol: ама после къде се появи този пушек та обърка работата :wink: .
шоп - майстор
Стоев, прав сте. Няма нищо по-добро от медни тръби свалени от донори :)
По тази причина грижливо пазя всяка тръбичка, колена, дъги, преходи от донора Осака. Най-вече голямите размери Ф19, 18, 16...

валкиса, така е. Но все си мисля, че тази колона досега е отоплявала и охлаждала с 60000 БТУ, сега ще я сложа в едно помещение 25м2, където повече от 2 киловата отоплителна мошност, а за охладителна и 500-800 вата ще стига. Така или иначе от 12-18 часа лятото сондажната помпа полива и охлаждането на къщата ще е безплатен бонус. Сегашните ми 8 бр водни конвектори на минимална мощност охлаждат идеално. Ще опитам на минимална степен. Все пак има и средна и максимална.

Боян, както винаги точен и полезен със схеми. Спирам се на наличен СССР 127 волата траф, 600 вата.
Със сигурност ги дава 600 вата, братушката е вкарал в трафа сигурно 5 кг мед! :)

От 6 часа сутринта вентилатора бачка на 127 волта. Ще го оставя 2-3 дни да работи под наблюдение преди да сглобя колоната.

Прикачен файл

SAM_9538.JPG

Прикачен файл

SAM_9539.JPG

Прикачен файл

SAM_9540.JPG
radius - майстор
Дали не е добре отделните проекти да са в отделни теми? Така ще стане трудно за асимилиране.
Boyan - специалист
filmatoplo написа:
:-D Внимателно с намалянето на оборотите че изгорих веднъж една електроника ,не знам какво ми щукна че мога да намаля оборотите на един вентилатор с реостат за осветление .Абе то стана и работи 3 секунди :lol: ама после къде се появи този пушек та обърка работата :wink: .
Точно така ! Има реална опастност . Благодаря за уточнението колега .
Търговците си кръщават разни устройства кой както му дойде .
При димерите за осветление можете да срещнете всякакви имена и много принципи на работа .
И почти всички са опасни за асинхронен монофазен мотор .
Ако изрично не прочетете , че е предназначен за регулиране на оборотите на асинхронен монофазен вентилатор , не го купувате за тази цел .
Димерите за осветление работят по третата графика от долната картинка . При нея тока се подава към мотора , когато напрежението вече е високо и се получава удар върху бобините . Мотора започва да бръмчи и да грее .
При тези , които са за нашите цели се подава само когато напрежението е близо до нула и с тях няма проблем .(диаграма 4 )
Продават се в Тангра , В Атаро клима , Рувекс , Интиел ....
От тях има дори с изработка на чиста изходна синусоида , но са скъпички .
Прикачен файл:
Видове регулиране 1.jpg
Видове регулиране 1.jpg (57.43 KиБ) Видяна 1419 пъти
a_stoev - майстор
офф/
Вчера пак псувах дето няма цолови фитинги и трябва да си експандирам готовите фитинги....
евгени1 - специалист
Интиел имат регулатор за оборотите на асинхронен двигател. Аз ползвам такъв за вътрешна колона преправена за вода и съм доволен.
шоп - майстор
@евгени1 за терморегулатор на обороти с фазово управление INT0086A ли става на въпрос?
http://intiel.com/products/thermoregula ... se-control

Моля споделете Вашите наблюдения!

П.П.
На хората не можещи да изчетат темата от - до и да извадят инфото което ги интересува, мога да кажа:
- само топикстартера ( демек автора) на темата може да налага правилата в темата си.
Чел съм темата от начало до край над 10 пъти. Това не е дълга тема. Чете се за 1-2 дни от хора с интерес.
Лично аз четох една тема в руски форум над 6 месеца :idea: :idea: :idea:
Внимателно четене със записки на важните неща
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: