• 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
евгени1 - специалист
Шоп, моят е този модел. intiel.com/online-shop/regulator-for-fans-with-asynchronous-motors-po-3 ,с едно въртящо се копче намалява оборотите почти до 0 и увеличаваш колкото е необходимо. Аз съм закачил на него колоната, един конвектор и едно вътрешно тяло от климатик 12-ка и им регулирам оборотите при отопление по ниски, а при охлаждане по високи.
Здравейте, можете ли да ми препоръчате фирма която може да се заеме с планиране и осъществяване на отоплителна+БГВ система за къща. Идеята ми е за термопомпа(вода-вода ако има достатъчно вода под имота) в комбинация със солар, спрял съм се също на подово отопление. Идеята ми е фирмата да може да се заеме с максимално много от дейностите по осъществяването на системата(от проект, сондажи, монтаж, та и изграждането на подово) за да не трябва да търся отделни майстори за всичко и после всеки да псува предния и да се оправдава с него...
Boyan - специалист
Здрасти Бубо и добре дошъл във форума !
Иначе питането ти не е за тук . Все пак това е тема за взаимопомощ .
За тези , които си правят инсталацията сами .

П.П. Не го приемай като критика .Просто в тази тема едва ли някой ще ти даде насока .
Пожелавам ти да си намериш читав изпълнител .
filmatoplo - майстор
:) Имай едни 30к лв за вс случай .
шоп - майстор
ср май 09, 2018 5:28 pmвалкиса написа:
Бояне започни първо с мерките за безопасност.
Това не е за подценяване! Досега си мислях, че само с кислорода трябва да се внимава. Виждал съм гръмнала голяма кислородна бутилка реагирала с масло :shock:

Но днес прочетох, че при ремонт на хл. техника, ако има останал газообразен фреон в системата и запояваме се отделя фосген. Не съм химик и не мога да проверя на 100% достоверността, но аз лично ще имам едно наум при запояване в затворено помещение :idea:
a_stoev - майстор
Абе не е фосген но е адска смрад. Ако просто спазваш технологията да продухваш с азот всяка една тръба няма да имаш грижи. Не е нужно задължително да се подава през вентил за зареждане, маркуча наврян в тръба и уплътнен с тиксо е достатъчен.

Старай се да работиш на открито.
шоп - майстор
a_stoev написа:
Старай се да работиш на открито.
+1
Макар, че преди няколко дни запоявах и вятъра ми пречеше, защото трудно запалвах горелката.

Ще продухвам с аргон. Знам, че се прави с азот, но такава бутилка и такъв газ имам. :? :? :? Но като се замисля нямам представа с какъв дебит трябва да се продухва :?
Boyan - специалист
Пламъка разлага фреона с отделяне на флуор в газообразно състояние .
Той е задушлив газ с много неприятна миризма . Това за фосген е градска легенда .
Въпреки , че флуора е силно реактивен и бързо намира с какво да се свърже , не е нито приятно нито пък желателно да се вдишва .
Не защото е отровен в ниски дози . Приемаме го с водата , с пастите за зъби и т.н.
Неговите съединения действат ерозивно в белите дробове и ги раздразват .
След дишане на флуор е по-лесно да се инфектира белият дроб .
Това го пиша , за да не изпадате в паника , че сте се отровили , но и да не го дишате по възможност .
Както каза Стоев работете на отворена врата , на открито , ако мкоже и продухвайте .
a_stoev - майстор
продухвай колкото да измествоа въздуха. Целта е да няма кислород. Боян беше казал че стaва и с CO2.
шоп - майстор
Здравейте,
смятам, че в темата за самоделна ТП вода-вода трябва да се коментират и инструментите, машините и съораженията без които е невъзможна изработката на ТП или трябва да се обърнем към спец с нужната екипировка.
Понеже влагата и водата е смърт за една ТП да попитам за вакуум помпите и вакуумирането.

Благодарение на мнението Боян относно качествна и истинска помпа от близо два месеца търсих помпа за дълбок вакуум.

От днес съм собственик на една ГДР трифазна 350 ватова помпа с вакуум 8х10-3 Тора
Помпата бе мръсна, невзрачна и с цена само 80 лв от базар.бг.
След съвет от Боян, че дори и да не работи тези помпи се ремонтират я купих, позабърсан и тествах.

Останах приятно изненадан. Помпата бе с чисто и бистро масло ( на минимума) и мърка като коте :-D
Нямам мановакуумметър и не мога да я тествам какъв вакуум прави, но при тест с длан вакумира силно.

И сега въпросите:
-нужно ли е някаква профилактика, разглабяне, почиствани и вътрешно преглеждане?
-маслото да го сменя ли изцяло или да долея и какво да е то?

-на самата помпа отгоре има две пробки. Едната предполагам е за наливане на масло, другата е с отвор и пружина отдолу. Предполагам някакъв предпазен клапан :? В долната част на картера има пробка ( вижда се на снимката) предполагам е за източване на маслото... Лаишки въпроси, но досега не съм имал вакуумпомпа

И най-важния въпрос: помпата е с изводи с накрайници непознати за мен. Може би е някакъв стандарт?
Продават ли се готови преходи за тези накрайници да кажем към 1/4 SAE?

Или пък трябва да се струговат? Въпреки, че съм стругар и имам струг си нямам идея как да стане прехода и уплътнението.

Стана малко дълго и благодаря на всички за търпението. След време ще имам и въпроси относно самото вакуумиране.

Прикачен файл

SAM_9547.JPG
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: