• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
boqnkov - специалист
Здравейте!

1.Зимата се преместихме в къщата и това лято смятам да правя изолация на къщата. Преди това обаче искам в тавана да стане малко по - светъл и къщата да се "разчупи" леко. Искам да сложа два прозореца като показаните на снимката. Има нещо като "пояс", но без арматура между дървените ребра които са от двете страни на зидарията. Има и попове, които са точно от вътрешната страна на стената, както съм показал на снимката. Как е най - правилно да стане това?

2.Освен това смятам и малко да разширя козирката над входа? В момента е 1м напред. Искам да се разшири с 50см напред и с по 50см настрани. Мисля си за дървена конструкция която да "легне" на козирката и върху нея керемиди. Едноскатна напред и без олук - да капе на пътеката. Стълбите отдолу не са напред, а са встрани. Какво мислите?

Прикачен файл

prozorci fasada.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Козирката много грозна...архитектите, освен инженери, уж трябваше да са и художници... Дай фронтална, отпред скица на фасадата. Така не можем да се ориентираме тези 50см какво правят. Може да е добре да са 60, примерно :-) Странно, че си спестил от арматура...
шоп - майстор
Действай смело!
Аз лично бих направил не само разширение на козирката, а една пълноценна тераса с ширина цялата фасада и напред 4 метра. Подпряна на 6 колони.

Разбира се всичко зависи от конкретиката и изложението.
Чираче - майстор
шоп написа:
Действай смело!
Аз лично бих направил не само разширение на козирката, а една пълноценна тераса с ширина цялата фасада и напред 4 метра. Подпряна на 6 колони.

Разбира се всичко зависи от конкретиката и изложението.
Това обаче изисква промяна на проекта по време на строеж съгласно ЗУТ, съгласуван с Общината. Добро предложение, което предполага и направата и на врати за излизане на терасата. Ако се реализира трябва да се предвиди в новия проект отопление и остъкляване, и впоследствие да се превърне в зимна градина. Без нов проект е рисковано да се прави каквото и да е.
brick - специалист
Чираче написа:
шоп написа:
Действай смело!
Аз лично бих направил не само разширение на козирката, а една пълноценна тераса с ширина цялата фасада и напред 4 метра. Подпряна на 6 колони.
Разбира се всичко зависи от конкретиката и изложението.
Това обаче изисква промяна на проекта по време на строеж съгласно ЗУТ, съгласуван с Общината. Добро предложение, което предполага и направата и на врати за излизане на терасата. Ако се реализира трябва да се предвиди в новия проект отопление и остъкляване, и впоследствие да се превърне в зимна градина. Без нов проект е рисковано да се прави каквото и да е.
Не виждам причина за вълнение - още в първия пост между редовете се чете, че къщата не е под юрисдикцията на ЗУТ :-D
boqnkov - специалист
Напротив. Къщата е съвсем законна и с всички необходими актове и т.н. Всичко е изпълнено по проект. Тераса със сигурност няма да правя. Ако бутна козирката, направя изолацията и върху нея сложа поликарбонат на лека конструкция хваната за изолацията, изолацията ще се премачка ли от конструкцията ако я навали сняг? Говорим за 1.5м напред и 3.5м дължина.
MamaMy - майстор
Върху изолацията може да лепиш само декоративни елементи. Тя трудно носи сама себе си. Аз бих махнал това грозотилище и бих направил метална рамка и поликарбонат. Изолацията ще покрие крепежа в стената, но няма да е грозно.
VLADO66 - майстор
Бих направил тези прозорци единсвено с лят бетонов щурц.Като гледам няма пояс под ребрата и избиването на отвори в тухлите , ако не се направи така е предпоставка за последващи пукнатини поради нарушаване на геометрията на стената.Да не забравяме, че покрива има ветрово натоварване и експерименти не трябва да се правят.За навеса-и аз бих махнал този токмак и бих сложил поликарбонатен навес.Без проблем може да се хване върху изолацията с шпилки през стената.Имам такъв и изолацията ми въобще не е повредена.
nikolov333 - майстор
Има си пояс, ама не го виждаш, понеже го скриват ребрата..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolov333 написа:
Има си пояс, ама не го виждаш, понеже го скриват ребрата..
Тц "Има нещо като "пояс", но без арматура "
  • 1
  • 2

Тема "Нови отвори за прозорци в съществуваща стена и нова козирка на входа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: