Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
agj - майстор
АБВ потребител написа:
При една и съща дебелина се използва по голям ток,това е.Просто електрожена работи на по голям ток и натоварване,а каква е идеята на Андро ,не знам изобщо :? Никой не говори за Вежена,само давам пример за провара на метала.И кое му е различното при заваряването на Вежена,като изключим предварителното подгряване на метала при чугуна,сигурно ръкохватката се държи наобратно :-D
Точно това е различното - ръкохватката се държи наобратно! :-D
Pansim1 - специалист
ABV - аз съм почитател на червено вино. Затова... :)
Пия много малко, вечер когато има подходящо мезе и по около 150-200гр вино. Кафе не употребявам, не защото е вредно или полезно, а защото не ми допада като вкус.

По схемата - няма никакъв проблем да използваш 300 волтови диоди. Даже някой рискуват с 200 волтови, но според мен не е разумно. И още - не харесвам този тип захранване от основния силов траф. Почитател съм на отделен захранващ блок с висока стабилност при промяна на входното напрежение.
Но всеки си има предпочитания.
АБВ потребител - специалист
Да, и при мен е друго захранването,дадох просто пример за преубразувателя.И аз преди си пийвах разни вина,дори си правих домашно винце ,но имам проблем напоследък със стомаха и затова се въздържам. :partyman: Иначе са ми давали за свършена услуга най -различни ракий,бях ги събрал доста, но ги раздавам, както и да е :)
АБВ потребител - специалист
Някой да знае от къде мога да променя това име АБВ. :)
andro440 - майстор
от Буквара !
АБВ потребител написа:
Някой да знае от къде мога да променя това име АБВ. :)
АБВ потребител - специалист
Ти буквара го остави,стягай машината за чугунените електроди :-D
АБВ потребител - специалист
Емси, какво стана с драйверите? Пусна ли електрожена? :)
emsy - специалист
Ухххх, все се мотам още,
т.е. все дуги работи изникват по важни , за удоволствието ( поялника ) все не остава много време :)
Иначе пробвах, някой други схеми м/у двайверите и ИГБТ и леко се подобрява скоростта на предния фронт.
Дължината на проводниците от имп. траф до ИГБТ-то сигурно играе съществена роля , но до колко е допустимо.
На мен от трафчетата до ИГБТ е от 3 - 5 см .
елементите в гейтовата верига са по близо, около 1 см.
Това допустимо ли е .
И изобщо как е правилно да е топологията в тази част?
Къде трябва и къде не трябва да минават/ кръстосват силовите вериги и управляващите?
АБВ потребител - специалист
Тези схеми са между трафа и гейта,без нищо друго,ако ползваш чип за управление,то тогава сигурно се вързва директно на гейта,така мисля :)
emsy - специалист
Да имам предвид елементите между трафа и гейта ( -R-, диоди, транзистори..).
Нямам специялизиран чип .

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: