• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Fish_Whisperer - помощник
Ами аз също работя на студ и пек дори за по- малко пари по 8-10 часа на ден. Май ще предпочета варианта да си го направя сам без плоскости и мушама , само с тачките. Така ще ми излезе под 500 лв , пари които ще дам само за материалите. С останалите 1700 лв предпочитам да ги използвам за вътрешния ремонт, вместо да ги давам на самозабравили се,, майсториʼʼ. Каквото съм им дал да правят по къщата всичко до тук са осрали.
Keresteliev - специалист
Fish_Whisperer написа:
.... вместо да ги давам на самозабравили се,, майсториʼʼ. Каквото съм им дал да правят по къщата всичко до тук са осрали.
,,майсториʼʼ - добре си го написал в кавички!

Една от причината да съществува този форум е заради тези "майстори".

п.п. Не че ги няма и тук!
Чираче - майстор
stivemaster написа:

Никой не виждам да пише за покрив със стоманена конструкция разбира се.
Никой не пише, защото вероятно никой не се занимава с изграждането на такива покриви. Вероятно Вадим, или друг майстор може да осветлят нещата, ако желаят.

Иначе ще е интересно да се направи съпоставка между вариантите покрив с дървена конструкция и керемиди и покрив с метална конструкция и термопанели как излиза като цена за кв.м. само за труд. Защото цената на материалите варира в зависимост от качеството и от това от къде се купуват.

Оставям на страна различните предпочитания, защото всеки има собствено виждане - един предпочита керамични керемиди, други битумни, метални, трети термопанели и други видове завършващи покрития.

За това, ако някой има яснота по въпроса, и желае да я сподели, нека го направи. За да може евентуалните бъдещи собственици да вземат решение как да си направят покривите.
nikolov333 - майстор
Случайно се загледах по покривите на сградите в Париж и забелязах, че масово са облицовани с ламарина.. може би понеже снега рядко се натрупва при тях..
gnt69 - майстор
И във Румъния е така. В Бг 99.99 от къщите са с керемеди, в Румънско 99.99 от къщите са с ламарина. Само минаваш дунава и само ламарина, де ръждясала къде подцинкована къде боядисана. На новите сгради или ремонтираните ламаринени керемиди.
Tsilkov - майстор
Чираче написа:
За това, ако някой има яснота по въпроса, и желае да я сподели, нека го направи. За да може евентуалните бъдещи собственици да вземат решение как да си направят покривите.
Ето една съпоставка която съм си правил за мен. Цените са за покрив с изолация за "нискоенергийна сграда" но съотношението е същото и при по-малка изолация.

Прикачен файл

Roof price calc.rar
(89.96 KиБ) Свален 290 пъти
Чираче - майстор
Tsilkov написа:
Чираче написа:
Ето една съпоставка която съм си правил за мен. Цените са за покрив с изолация за "нискоенергийна сграда" но съотношението е същото и при по-малка изолация.
Разгледах съпоставката, но въпроса беше друг. А именно за цената за труд за направата на конструкцията -дървена или метална под най-горното покритие.
infomar
Не е показателно, но в дворът ми има една пристройка строена 1969-та година и покрита с поцинкована ламарина. Сега сме 2018-та - Ламарината дори не е боядисвана и ще изкара в това състояние поне още 20 години. Говорим за поцинкована, а не за някаква специална. Под нея няма нищо. Там са гледани животни на времето.
Tsilkov - майстор
Не случайно хижите са с ламаринени покриви :wink:
Чираче - майстор
Tsilkov написа:
Не случайно хижите са с ламаринени покриви :wink:
Хижите са с такива покриви и с друга цел - да се чува дъжда като вали. Явно не си видял моя въпрос :?
infomar написа:
Говорим за поцинкована, а не за някаква специална. .
Преди години поцинкованата ламарина наистина беше добра и издържаше много години - изработена от дебела ламарина и солидно цинково покритие. За разлика от съвременната, която от втората година е с ръжда поради нищожното покритие от цинк. Само цената е като за истинска. :lol:
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Цена на труд за изграждане на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: