• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 136
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
шоп - майстор
Ужас, на съобщение по снимка.

Прикачен файл

SAM_9550.JPG
шоп - майстор
И още изводите на всмукателният и нагнетателен колектор

Прикачен файл

SAM_9552.JPG
шоп - майстор
Предполагам пробка за източване на масло или за дехидратат :?

Прикачен файл

SAM_9553.JPG
валкиса - специалист
Продава се масло за вакум помпи,ще се купиш манометър и ще видиш какъв вакум прави.Полезна вещ ако работиш тази работа но ме съмнява да е двустъпална .
шоп - майстор
пет юни 01, 2018 7:10 pmвалкиса написа:
ще се купиш манометър и ще видиш какъв вакум прави.Полезна вещ ако работиш тази работа но ме съмнява да е двустъпална .
Със сигурност, няма да работя това професионално. За лично ползване е! Или за приятелски ТП :) Като хоби.
Дори да съм сгрешил 80 лв къде ли не отишли. Има работещ 350 ватов трифазен асинхронен двигател, който мога да куплирам към всяка самоделна машинка, каквито често правя :-D


Къде го този мановакуумметър, който мери до 8х10-3 тора? Колко струва? Линк? И на мен ми е любопитна количествената характеристика на показанията.

Дали е двустъпална, изобщо си нямам на идея. По съвет на Боян се отказах от климатичните нови помпи с цена 200-300 лева и заложих на дълбокия вакуум.

За маслото +1
Всички фирми и сайтове за хладилна техника продават такова масло, но дали то е толкова специално или може да се използва сходно масло по характеристики :partyman:
Демек търся инфо от кухнята и от първоизточника, а не от нета и рекламите, като цяло:-)
Поздрави!
Virtex - майстор
пет юни 01, 2018 5:59 pmшоп написа:
Ужас, на съобщение по снимка.
Заради дизайна е - в момента има някакъв проблем със "стария" дизайн. С "новият" може да се качват повече снимки (като не коментирам красотата на единия или другия :) )
шоп - майстор
пет юни 01, 2018 9:48 pmVirtex написа:
пет юни 01, 2018 5:59 pmшоп написа:
Ужас, на съобщение по снимка.
Заради дизайна е - в момента има някакъв проблем със "стария" дизайн. С "новият" може да се качват повече снимки (като не коментирам красотата на единия или другия :) )

Тц!
Не е така!
Ползвам само старата версия. Не успях да закача нито една снимка със старата версия.
Принудих се да мина на новата и пак греда!
Virtex - майстор
Мнение с "новият дизайн"
Прикачен файл:
test1.png
test1.png (2.93 KиБ) Видяна 1343 пъти
Прикачен файл:
test2.png
test2.png (2.74 KиБ) Видяна 1343 пъти
Прикачен файл:
test1.png
test1.png (2.93 KиБ) Видяна 1343 пъти
Явно трябва след качване с "Добави файлове" да се натисне "Вмъкни в мнението", за да има ефект. Поне при мен. Със старият дизайн отказва да качи повече от 1 файл.

Това мнение после ще се изтрие, за демо е само :)

Прикачен файл

test3.png
test3.png (3.07 KиБ) Видяна 1343 пъти
lov - майстор
Ако не си намериш прежалваш един манометър за ниско налягане и му местиш стрелката на 1 бар или една атмосфера в каквато мерна единица е и си в джаза. :) . По дълбок вакум във вселената от това няма. :-D . Това че не си на супер пълен вакум се компенсира пък и с времето за вакумиране..Не си на норма. На времето кърпех хладилници само с нагряване и продухване и има още от тях да работят. :)
Почваш да се глезиш с тези помпи.. :lol:
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 136

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: