Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
burzan - напреднал
Изборът на инверторен електрожен е занаятие или заболяване самотно - самотно си плащаш (жената те хваща едва в късен стадии на заболяването- след авансовото плащане), самотно си страдаш като разбереш как си се прецакал и колко още аксесоари ти трябват... Лошото идва като те повтори пак това заболяване и самотно пак започваш да четеш трескаво » Направи сам » Металообработване...Сега съм прихванал зараза тип "Argo CM 200" и имам следните въпроси към приносителя на заразата:
- какви нови функции предлага агрегата,
- има ли описание на настройките през ЕлСиДито, което авансово да прочета,
- може ли да разчитам за добро качество на механизма за подаване на телта или си е нормален китайски,
- подобните електрожени имат ръчно превключване на полярността на кабелите, тук как е,
- движението на телта освен плавен старт има ли друго автоматично регулиране в процеса на самото заваряване,
- вътрешните кабели от платките към куплунгите медни ли са или са от други сплави,
- приложеният шланг дали възбужда въображението с някакви нови качества?
Предварителни благодарности към Argo.
Успех и евтино оздравяване на всички заболели дето избират инверторни електрожени!
agj - майстор
burzan написа:
- има ли описание на настройките през ЕлСиДито, което авансово да прочета,
Един PDF с инструкция за експлоатация ще даде авансова яснота не само за настройките....
burzan написа:
- подобните електрожени имат ръчно превключване на полярността на кабелите, тук как е,
Ми аз подобни електрожени с автоматично превключване на кабелите не съм виждал :-D
dragozow - майстор
Ще се опитам да отговря на някои от въпросите както следва:

- какви нови функции предлага агрегата, нищо ново, всичките функции ги има по други машини и са измислени вече.
- има ли описание на настройките през ЕлСиДито, което авансово да прочета, да, заповядай:
Изображение
- може ли да разчитам за добро качество на механизма за подаване на телта или си е нормален китайски, това, че е китайски отдавна не е проблем, да, с добро качество е.
- подобните електрожени имат ръчно превключване на полярността на кабелите, тук как е, ръчно се разменя:
Изображение
- движението на телта освен плавен старт има ли друго автоматично регулиране в процеса на самото заваряване, би трябвало.
- вътрешните кабели от платките към куплунгите медни ли са или са от други сплави, медни.
- приложеният шланг дали възбужда въображението с някакви нови качества? Тц.

Машината е на един голям китайски производител, но е "барната" с мои и на Данчо идеи. Искахме още неща, но са непосилни за масово производство. С реални параметри е, поръчали сме малко части и ако изникне нещо не е непреодолимо за ремонт.
Virtex - майстор
CM200 като гледам е ново предложение, така ли ? MMA/TIG/MIG апарат, като TIG частта е Lift и предполагам само DC ?
agj - майстор
dragozow написа:
...
- движението на телта освен плавен старт има ли друго автоматично регулиране в процеса на самото заваряване, би трябвало.
.
Не схванах нито смисъла на въпроса ,нито пък на отговора!
Я,уточнете какво точно се има впредвид?
Pansim1 - специалист
До аргончика - има машини при които се управлява освен ток, напрежение, скорост на нарастване на същите, и движението, подаването на тела!
Ама те не са в този ценови клас. :) Тук имаме дисплей - т.е. шарено е. Това не прави машината по-добра или по-лоша.
И както винаги съм казвал - машина /особено телоподавка/ се избира задължително с проба!!!
И никой не може да ме накара да си променя мнението. Разлики има в работата на машините и то не малки.
Ама...като гледам обикновено се спори не за качество, а за ниска цена. :shock:
Та...все едно какво съм писал :-D

ПП колкото и странно да звучи за някой, от старите трифазни телоподавки има такива които ще засрамят доста от сегашните инверторни ...и няма дисплей, режими, измислени названия за какво ли не...селф, мелф и т.н
НО - има знания на тези които са ги конструирали и произвели. Нямам предвид недоразуменията на Перник и тем подобни.
Визирам стари машини на Есаб и Фрониус. Пожелавам на всеки да се докосне до такава техника, да види как работи и как се влияе от настройка на телоподаване, напрежение и после да пипне евтините изпълнения заливащи пазарите у нас. Няма прилика - вярвайте ми.
agj - майстор
Pansim1 написа:
..- има машини при които се управлява освен ток, напрежение, скорост на нарастване на същите, и движението, подаването на тела!
Ама те не са в този ценови клас. :) Тук имаме дисплей - т.е. шарено е. Това не прави машината по-добра или по-лоша.
Интересно обяснение :-D !Ми аз не съм виждал телоподавка която да няма управление на напрежението и управление на движението ,подаването на телта.Независимо от ценовия клас!Ако освен под автоматично управление на телта да се разбира синергично такова!
dragozow - майстор
Virtex написа:
CM200 като гледам е ново предложение, така ли ? MMA/TIG/MIG апарат, като TIG частта е Lift и предполагам само DC ?
Точно така, но все още не е налично.
burzan - напреднал
Argo, благодаря за доброто описание и снимки и за добрия избор.
Моля за потвърждение на новите ми предположения за агрегата:
- в работен режим ЕлСиДито мери тока и напрежението синхронно,
- скороста на телопоподаване се задава през настройка напрежението на сварката,
- настройка за приведената индуктивност +-10,
- настройка за задаване(потвърждаване) на диаметъра на телта
- ИГБТ стъпало до 20 килохерца на конвертора.
Ако е така това ще си е муцка за тези габарити и цена...
АБВ потребител - специалист
Момчета, много се кълвете тука бе :-D ,само че с тези припирни не сте полезни нито за вас ,нито за околните. Мъжете в днешно време,станахме големи лигльовци. То претенций ,то чудо.Специално за електрожените,то къси кабели,па тежки,па скъпи,па не знам си какво.Ако ги нямаше тези инвертори как щеше да разнасяте тези трафове и да сте доволни. :-D
Последна промяна от АБВ потребител на пет май 25, 2018 6:37 am, променено общо 1 път.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: