Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
Те снимките на корозиралия фланец са на предната страница. Проблема е, че е преправен и не е лесно да смениш целия фланец. А корозията на снимката не изглежда само повърхностна. И не е само на фланеца, а и на водосъдържателя. Забеляза ли от коя страна на уплътнението тече?
nautilus33 - майстор
iliya_i написа:
Те снимките на корозиралия фланец са на предната страница. Проблема е, че е преправен и не е лесно да смениш целия фланец. А корозията на снимката не изглежда само повърхностна. И не е само на фланеца, а и на водосъдържателя. Забеляза ли от коя страна на уплътнението тече?
Ами от двата по-къси края. Иначе относно корозията- светнах с фенерче и ми се видя добре леглото на гарнитурата, ама знам ли.... имаше лека корозия, но действително отвън, това което е на снимките, е доста повече.
iliya_i - майстор
nautilus33 написа:
iliya_i написа:
Забеляза ли от коя страна на уплътнението тече?
Ами от двата по-къси края.
Имах в предвид, дали теча е между уплътнителя и водосъсържателя или между уплътнителя и фланеца?
nautilus33 - майстор
Мисля, че беше между уплътнителя и фланеца. Но вече го смених :) И наистина ми дадоха кръгъл в магазина, при това доста по-малък.
nautilus33 - майстор
Да обновя малко темата, но не с добро :)Бойлера пак почна да прави същия проблем. Грее за минута-две и изключва пак за толкова някъде и пак почва да грее. Не знам сле колко време, но термозащитата се задейства преди да е достигната желаната температура. Та, възможно ли е за толкова кратко да се е събрал отново много котлен камък? Питам за да знам, да го отвярям ли пак. Общо взето същите признаци както преди.
plamen6703 - майстор
ср юни 06, 2018 1:46 pmnautilus33 написа:
Да обновя малко темата, но не с добро :)Бойлера пак почна да прави същия проблем. Грее за минута-две и изключва пак за толкова някъде и пак почва да грее. Не знам сле колко време, но термозащитата се задейства преди да е достигната желаната температура. Та, възможно ли е за толкова кратко да се е събрал отново много котлен камък? Питам за да знам, да го отвярям ли пак. Общо взето същите признаци както преди.
Въобще не питай, утъпкал си пътя, отваряй и виж какво е положението вътре :-D
nautilus33 - майстор
:-D Явно водата е много варовита :)
За няма година и половина. В събота или неделя ще действам. Най ми е мъчително поставянето на фланеца, т.е. да прокарам нагревателя с фланеца през дупката. Бях му хванал цаката предния път, но съм забравил под какъв ъгъл беше. Дано само уплътнението да влезе по-лесно :)
plamen6703 - майстор
Нали знаеш, че ще ти трябва нова гарнитура за бойлера :)
zz_stefanov - майстор
.... ако сложиш нагревател 2 kW ще трупа по слабо и си намали малко терморегулатора.
Къде е тая варовита вода, при нас във Варна уж е такава, но имало и по
nautilus33 - майстор
Ами не знаех, че и гарнитурата пак ще трябва да сменям. Благодаря.
Водата е в монтанско, но по принцип и аз знам, че не ние толкова зле, ама ...

Тема "Защитата на бойлер Елдом се задейства често" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: